Zaspa Rozstaje — zamieszkaj w pobliżu morza

6 kwietnia 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

To idealna dzielnica dla wszystkich, którzy cenią sobie bliskość morza oraz wygodę. Ta dzielnica to nie tylko zielone tereny, pobliskie plaże, ale także bogate zaplecze jeśli chodzi o lokale handlowo usługowe. To połączenia sprawia, że jest to bardzo chętnie wybierana do zamieszkania dzielnica.

Mała dzielnica duże możliwości

Choć pod kątem powierzchni dzielnica Zaspa Rozstaje jest jedną z mniejszych, to jest tu dość duże zagęszczenie ludności. Jeśli chodzi o zabudowę, to są to głównie bloki. To dzielnica przyjazna zarówno rodzinom, osobą starszym jak i singlom. Nie brakuje tu miejsc pracy, co czyni dzielnice jeszcze bardziej atrakcyjną. Oszczędność czasu, jaką gwarantuje bliskie miejsce pracy, sprawia, że miejsce to chętnie wybierają osoby, które stawiają pierwsze kroki zawodowe.

Zamieszkaj blisko morza

Mieszkać nad morzem i nie mieć do niego dostępu nie brzmi dobrze. Z tej dzielnicy niedaleko jest do plaży, gdzie w weekend można oddawać się kąpielom słonecznym i relaksować się na kocu. Dla bardziej aktywnych świetną opcją jest bogato rozwinięta infrastruktura jeśli chodzi o ścieżki rowerowe. W sezonie letnim mieszkańcy często decydują się na wybór tego środka transportu. Dzięki temu nie tylko unikają stania w korkach, ale także robią coś dobrego dla ciała.

Komunikacja

Dzielnica Zaspa Rozstaje znajduje się ok. 7 km od centrum miasta. Graniczy z dzielnicami takimi jak Przymorze, Brzeźno i Wrzeszcz. Każda z nich oferuje szereg atrakcji – od plaż, poprzez malownicze molo, aż po lokale gastronomiczne. Dojazd do centrum w godzinach szczytu może zająć ok. 30-40 minut. Miejsce to jest często wybierane przez turystów, dlatego w sezonie wakacyjnym należy uzbroić się w cierpliwość, szukając miejsca do parkowania. Sama dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta. Tramwaje, autobusy oraz szybka kolej gwarantują dojazd w każde miejsce Gdańska, a nawet do pobliskiego Sopotu czy Gdyni.

Co dla rodzin z dziećmi?

Jeśli chodzi o ofertę edukacyjną, na terenie tej dzielnicy znajduje się wiele szkół i przedszkoli oraz żłobków. Nieco słabszy jest wybór jeśli chodzi o szkoły średnie. Parki i place zabaw zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Z pewnością dzielnica Zaspa Rozstaje oferuje wiele osobom, które planują tu zamieszkać. Dobra komunikacja, ścieżki rowerowe, wiele lokali handlowo-usługowych sprawiają, że wszystko jest na wyciągnięcie dłoni. Niedalekie plaże to niebywały atut. W sezonie wakacyjnym może jednak być tłoczno.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Zaspa Rozstaje

PlusyMinusy
Odległość do morzaDużo turystów
Dobra komunikacjaKorki w godzinach szczytu
Oferta edukacyjnaProblemy z miejscem do parkowania

Pin It on Pinterest