Wyspa Sobieszewska — gwarancja dobrego samopoczucia

16 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Wyspa Sobieszewska, dzielnica Gdańska z rezerwatami przyrody w tle

Zamieszkaj tam, gdzie inni spędzają tylko wakacje. Przeprowadzka na Wyspę Sobieszewską, spokojną i sielską dzielnicę Gdańska, może okazać się całkiem dobrym pomysłem. Piaszczyste plaże, piesze szlaki i ścieżki rowerowe, rezerwaty przyrody, restauracje i hotele bardziej przypominają miejsce na chwilowy pobyt i odpoczynek. Jednak amatorów zamieszkania właśnie w tym miejscu jest sporo. Niestety, przeprowadzka do tej dzielnicy to droga inwestycja. Niemniej jednak od centrum Gdańska dzieli ją zaledwie 20 kilometrów, więc dojazd do pracy lub w każde inne miejsce miasta jest niezbyt kłopotliwy. Otoczona ze wszystkich stron korytami rzeki Wisły, największa pod względem powierzchni i jednocześnie najbardziej wysunięta na wschód dzielnica Gdańska. Kusi nowych mieszkańców ofertami komfortowych i nowo wybudowanych mieszkań.

Wyspa Sobieszewska to wciąż nie do końca odkryte miejsce

Wyspa Sobieszewska to doskonały adres dla ceniących sobie spokój i bliski kontakt z naturą, zwłaszcza, że ta dzielnica jest drugą w obrębie Gdańska z najmniejszym zagęszczeniem ludności. W jej krajobrazie odnaleźć można aż dwa rezerwaty przyrody. Należą do nich Mewia Łacha i Ptasi Raj. Wspaniała jakość powietrza, piaszczyste plaże, dużo zieleni dookoła to gwarancja dobrego samopoczucia po przeprowadzce do tej dzielnicy. Przyszli i obecni mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej nie będą narzekać na brak atrakcji i rozrywek, nie zawiedzie ich także dobrze rozwinięta infrastruktura miejska, bo działalność usługowo-handlowa znajduje się na dobrym poziomie, chociaż w dzielnicy nie ma dużego centrum handlowego. Kilkadziesiąt lokali gastronomicznych zapewnia bardzo dobrą obsługę zarówno turystom, jak i mieszkańcom. Obecni mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej trudnią się głównie obsługą turystyczną.

Dzielnica, która się rozwija

Zaplanowane w dzielnicy inwestycje, takie jak rewitalizacja nadbrzeża Martwej Wisły, budowa przystani żeglarskiej, czy budowa terenów sportowych z pewnością zwiększą atrakcyjność tego miejsca. Wyspa Sobieszewska to raczej nietypowa dzielnica Gdańska, nastawiona głównie na turystykę. Właśnie dlatego niektóre dziedziny życia są tu słabo rozwinięte np. edukacja i służba zdrowia. 

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Wyspa Sobieszewska

PlusyMinusy
spokój, cisza, bliskość naturykosztowna oferta mieszkaniowa
bliskość morza, piaszczyste plażedługi czas dojazdu do centrum
bezpieczeństwobrak żłobków
dwa rezerwaty miejscem na odpoczynek i spacerybrak centrum handlowego i supermarketów
dobrze rozwinięta turystykabrak oferty edukacyjnej dla młodzieży
dość sprawna komunikacja, w tym tramwaje wodne
atrakcje dla dzieci
ciekawe ośrodki kulturalne

Pin It on Pinterest