Jakie są plusy i minusy przeprowadzki do dzielnicy Wrzeszcz w Gdańsku?

23 lutego 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Czy warto mieszkać w dzielnicy Wrzeszcz w Gdańsku?

Marzeniem większości osób jest przeprowadzka do ładnej, wygodnej, eleganckiej, ale nie drogiej dzielnicy miasta. Widoczną korzyścią mieszkania w takiej dzielnicy wydaje się zwiększony dostęp do udogodnień. W ładniejszych dzielnicach zazwyczaj są baseny, kluby, centra fitness, parki publiczne. Na co powinien zwrócić uwagę student poszukujący mieszkania, a na co rodzina z dziećmi, jeśli postanowili przenieść się na przykład do Wrzeszcza?
W rankingach i opiniach wielu stron internetowych związanych z mieszkaniami Wrzeszcz plasuje się na pierwszym miejscu. Taką pozycję zyskuje dzięki doskonałej infrastrukturze, która zachwyca zarówno funkcjonalnością, jak i dostępnością. To doskonałe miejsce dla osób aktywnych w różnym wieku. Bliskość zarówno kafejek, klubów, jak i terenów rekreacyjno-zielonych, teatrów, szkół i uczelni taką aktywność wyzwalają. Niewątpliwym atutem jest również sieć handlowo-usługowa z trzema galeriami. Dobrze rozwinięta komunikacja gwarantuje szybkie przemieszczanie się w obrębie miasta, a także poza nie. Amatorzy przeprowadzki do Wrzeszcza wskazują też na duże poczucie bezpieczeństwa.

Nigdy się nie dowiesz, czy to będzie dobra decyzja, dopóki nie spróbujesz!

Gdańsk Wrzeszcz ma wszystko, o czym może marzyć miłośnik aktywności, nowoczesności i dostępności do kultury, edukacji, opieki medycznej. Dla amatorów jazdy rowerem na terenie tej dzielnicy występuje również kilka ścieżek rowerowych, a ich sieć jest sukcesywnie rozbudowywana. Ocena zalet i wad dzielnicy jest niestety mocno subiektywna. Dla jednych plusy mogą okazać się minusami. Jednak właśnie dlatego zostały zebrane i zaprezentowane w tym miejscu, by każdy czytający mógł sam zadecydować. Ta przepiękna, niemal pocztówkowa, z uwagi na stare wille, dzielnica ma wiele do zaoferowania starym i nowym mieszkańcom.

Plusy i minusy przeprowadzki – Wrzeszcz

PlusyMinusy
doskonale rozwinięta sieć tramwajowo-autobusowa, uzupełniona transportem kolejowym
wzmożony ruch kolejowo-autobusowy, ze względu na dworzec i zajezdnie autobusowe
kilkunastominutowy dojazd do centrum
kolejne inwestycje mieszkaniowo-handlowe, zmieniające wygląd dzielnicy
dworzec kolejowy Gdańsk- Wrzeszcz
korki w godzinach szczytu
bogata infrastruktura handlowo-usługowa, trzy galerie handlowe
niezbyt duża liczba szkół podstawowych i problemy z dostępnością miejsc
bardzo dobra oferta edukacyjna dla najmłodszych dzieci i młodzieży
średnia jakość powietrza
możliwość rozwoju i rozwijania talentów w renomowanej szkole muzycznej
niewiele inwestycji drogowych
kryta pływalnia Politechniki Gdańskiej
bogata oferta gastronomiczna, znane i lubiane bary oraz kawiarnie

Pin It on Pinterest