Winnica — dzielnica spokoju i bezpieczeństwa

16 marca 2022 | Przeprowadzka do Elbląga, recenzje dzielnic

Elbląg od kilku lat przyciąga nowych mieszkańców. Jego położenie, czyli wschodnie wybrzeże Morza Bałtyckiego, czyni to miasto doskonałym miejscem do wypadów zarówno do Trójmiasta, jak i na Mazury. Miasto podlega nieustannym pozytywnym zmianom urbanistycznym i zaprasza do zamieszkania w swoich 27 dzielnicach.

Jeśli zmęczył Cię ruch uliczny Śródmieścia i nie tęsknisz za codziennym życiem rozrywkowo-kulturalnym Starego Miasta, to z pewnością do gustu przypadnie Ci, położona na wzgórzu, spokojna dzielnica Elbląga, Winnica. Jej nazwa nawiązuje do winorośli uprawianej w tej okolicy już w XIII w. Dzisiaj to głównie osiedle domków jednorodzinnych i wielorodzinnych, ale w krajobrazie dzielnicy widoczne są także bloki. Pojawia się również nowoczesne budownictwo. W Winnicy kiedyś znajdowały się garnizony wojskowe, co ma odzwierciedlenie w nazewnictwie dzisiejszych ulic. Dzielnica szczyci się dobrą ofertą edukacyjną, tu znajdują się bowiem szkoły podstawowe, średnie i policealna. Lokalizacja Winnicy pozwala w ciągu 9 minut znaleźć się w centrum miasta. Możliwość skorzystania z większego zaplecza handlowo-usługowego lub gastronomicznego innych części Elbląga jest po prostu w zasięgu ręki.

Winnica, która znana była z uprawy winorośli na tarasach, to dziś dzielnica mieszkalna

Jak większość dzielnic Elbląga, tak i ta została objęta planem poprawy infrastruktury. A tym samym poprawy jakości życia mieszkańców. Zaplanowane i realizowane są modernizacje dróg z ciągami pieszymi, które poprawiają jakość komunikacji osiedlowej. Kanalizacja deszczowa, energooszczędne oświetlenie uliczne, wymiana wodociągów, celem poprawienia jakości wody, to kolejne tego typu przedsięwzięcia. W ten sposób Winnica zyskuje nową estetykę i funkcjonalność przestrzeni miejskiej.

Zostaję na Winnicach! Mieszkam tu od urodzenia

W opinii obecnych mieszkańców w Winnicy mieszka się spokojnie i bezpiecznie. Niektórzy żyją tu od urodzenia i nie myślą o przeprowadzce, ze względu na spokój i jednocześnie bliskość do wszystkich ważnych w Elblągu miejsc. Trochę narzekają na brak dużych sklepów, czy centrum handlowego. Marzą, by nawierzchnia ich dróg nieco szybciej się poprawiła. Nowo przybyli nie ukrywają zadowolenia z faktu, że wybrali właśnie tę dzielnicę, by w niej zamieszkać. Zaciszna dzielnica zwraca też uwagę potencjalnych mieszkańców sporą ilością zieleni. Podobno bywał tu i Napoleon Bonaparte, który patrzył na manewry swoich wojsk „z góry”, czyli z Winnicy właśnie.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Winnica

PlusyMinusy
dobra lokalizacja, 9 minut do centrum Elbląga mało dużych sklepów
bezpieczna i spokojna dzielnicawciąż wymagany remont niektórych nawierzchni dróg i chodników
dobra komunikacja z centrum miasta
nowe lokale mieszkaniowe
zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna
nowoczesne bloki
bogata oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży

Pin It on Pinterest