VII Dwór — możliwości aktywnego spędzenia czasu

18 marca 2022 | recenzje dzielnic

VII Dwór — dzielnica z historią

Każda dzielnica ma swoją historię. Wiele z tych włączonych w późniejszym czasie do miast było wsiami, zabudowy w centrum często znajdowały się na terenach warownych czy obronnych. VII Dwór w Gdańsku to dzielnica z bardzo długą i rozległą historią, gdzie niegdyś znajdowały się zabudowania dworskie i mówi się, że stacjonował tu sam Napoleon. Jak dziś wygląda to miejsce i dla kogo jest rekomendowane?

Położenie na mapie miasta

Ta dzielnica, choć jest oddalona od centrum, to ma wiele zalet. Graniczy z Górnym Wrzeszczem, a sporą część jej terenu zajmują Lasy Oliwskie. To sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla tych, którzy lubią odpocząć od codziennego zgiełku wśród zieleni. Mimo że pod kątem powierzchni jest to dość mała dzielnica względem innych, to samo zaludnienie na metr jest tu dość wysokiej. Jeśli chodzi o zabudowę, to są tu zarówno apartamenty jak i domy jednorodzinne czy zabudowa willowa. Ceny za wynajem czy zakup są dość wysokie.

Co tu znajdziemy?

Decyzja o przeprowadzce wiąże się z koniecznością dobrego przemyślenia wszystkich zalet i wad danego otoczenia, a także wyznaczenie priorytetów. Jedna osoba będzie wolała poświęcić stanie w korkach na rzecz bliskości natury, innej będzie zależało na bogatej ofercie gastronomicznej czy kulturalnej. Las Oliwski, który znajduje się w dzielnicy, VII Dwór daje ogrom możliwości aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Można urządzić tam rodzinny piknik, iść na spacer czy uprawiać sporty takie jak bieganie, czy jazda na rowerze. Na terenie Oliwy znajduje się także chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów Ogród Zoologiczny, a park Oliwski zachwyca każdego, kto kiedyś tam był. Oferta kulturalna w samej dzielnicy nie jest zbyt bogata. Jednak położenie w okolicy Wrzeszcza to rekompensuje. Podobnie miłośnicy dobre kuchni raczej nie znajdą tu wiele wartych odwiedzenia miejsc.

Komunikacja i utrudnienia

Dzielnica jest oddalona od centrum o ok. 9 kilometrów, dojazd tam samochodem może wynosić do 30 minut do godziny, w zależności od pory. Alternatywą jest wybór komunikacji miejskiej. Autobusy i tramwaje dowiozą nas w każde miejsce w Gdańsku, a Szybka Kolej, jaka jest w tym mieście, pozwala także na szybką i komfortową podróż choćby do Gdyni czy Sopotu. Na terenie VII Dworu jest zlokalizowany Szpital Dziecięcy. I choć mieszkańcy nie skarżą się raczej na hałaśliwe karetki, trzeba się i z tym liczyć. Jeśli wybierzemy mieszkanie niedaleko szpitala, to utrudnieniem może być także parkowanie. Jednak większa możliwość obcowania z naturą i opinia raczej spokojnej dzielnicy to rekompensuje.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – VII Dwór

PlusyMinusy
Pobliski Las Oliwski
Ceny nieruchomości
Spokojna dzielnica
Sąsiedztwo szpitala
Tereny rekreacyjne

Trudności z parkowaniem
Odległość od centrum

Pin It on Pinterest