Ujeścisko-Łostowice zamieszkaj w Gdańsku

28 czerwca 2022 | recenzje dzielnic

Przeprowadzka jest skomplikowana nie tylko logistycznie. Zanim przyjdzie czas na segregowanie i pakowanie rzeczy, trzeba jeszcze dokonać najważniejszego wyboru — gdzie się przeprowadzić? Gdańsk od lat przyciąga wiele osób z różnych regionów Polski. Przedstawiamy poniżej plusy i minusy mieszkania w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

Tereny zielone

Dzielnica Ujeścisko-Łostowice jest miejsce, które ciągle się rozwija. Kiedyś wiejskie tereny należały do gminy Łostowice. Jednak ciągły rozwój miasta sprawił, że te tereny stały się jedną z dzielnic miasta, które ma opinię jednego z najlepszych do zamieszkania. Nie brakuje tu terenów zielonych. To miejsce, gdzie można wybrać się na długie spacery, wyjście z psem czy na rowery. Na terenie tej dzielnicy znajdują się parki, a miejscem, gdzie chętnie udają się mieszkańcy, są zbiorniki retencyjne. Nie ma tu co prawda dostępu do morza, ale dojazd na plaże nie zajmie wiele czasu.

Jaka zabudowa?

Sama dzielnica składa się z 4 osiedli, część z nich nadal się rozwija. A atrakcyjne tereny co rusz przyciągają deweloperów. Są tu zarówno budynki wielorodzinne, niska zabudowa domów jednorodzinnych jak i nowoczesne osiedla. To miejsce chętnie wybierane przez osoby starsze, które szukają spokojnej okolicy, ale także przez młode rodziny z dziećmi. Kusi ich nie tylko zieleń, ale także dobra oferta edukacyjna, parki i place zabaw.

Oferta edukacyjna i medyczna

Jak już zostało wspomniane, oferta edukacyjna jest tu bardzo dobra. Liczne żłobki, przedszkola i szkoły sprawiają, że nie ma tu też większych problemów z dostaniem się do nich. Poza tym są tu przychodnie i nie ma raczej problemu z terminami u specjalistów.

Komunikacja

Komunikacja w mieście często jest jednym z ważniejszych kryteriów przy wyborze miejsca do zamieszkania. Ta dzielnica jest położona ok. 7 km od centrum. Bardzo dobre drogi pozwalają na dojazd tam w ok. 10 min. Samochodem. Dojazd autobusem potrwa ok. 30 min. W godzinach szczytu trzeba się uzbroić jednak w cierpliwość.

Sklepy i lokale

W dzielnicy Ujeścisko-Łostowice jest wiele sklepów i lokali usługowych. Są tu też miejsca, gdzie można dobrze zjeść. A po większe atrakcje można dojechać do centrum. Ta dzielnica przyciąga raczej miłośników spokoju i terenów do spędzania czasu na powietrzu. Z pewnością wraz z nowymi osiedlami przybędzie kolejnych sklepów.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Ujeścisko-Łostowice

PlusyMinusy
Spokojna okolica
Prowadzone prace budowlane
Tereny zieloneBrak większych sklepów i galerii
Oferta edukacyjna
Brak dostępu do morza
KomunikacjaKorki w godzinach szczytu

Pin It on Pinterest