Tczew — czy warto tu zamieszkać?

2 czerwca 2022 | Bez kategorii

Decydując się na przeprowadzkę, należy wcześniej przeanalizować wszystkie plusy i minusy danego rejonu. Warto najpierw określić, na czym najbardziej nam zależy, a co ostatecznie możemy poświęcić. Coraz częściej poszukuje się mieszkań i domów, które znajdują się w mniejszych miastach. Chętnie osiedlamy się na obrzeżach, wybierając spokój zamiast szybkiego, miejskiego życia. Jak wygląda mieszkanie w Tczewie?

Miasto dobrze skomunikowane

Z pewnością trzeba przyznać, że Tczew jest świetnie skomunikowany z Trójmiastem czy takimi miastami jak Bydgoszcz, czy Inowrocław. Osoby pracujące w większych miastach wybierają komunikację pociągiem. Wiele dogodnych połączeń sprawia, że to bardzo dobra opcja. Jednak w samym mieście komunikacja nie jest zbyt rozwinięta, także planując tu zamieszkać, dobrze mieć swój samochód. Plusem z pewnością jest brak korków.

Atrakcje w Tczewie

Tczew jest miastem położonym nad Wisłą, więc nie brakuje tu terenów do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wielu spacerowiczów można spotkać nad rzeką, to też miejsce lubiane przez wędkarzy. Znajduje się tu też jedyne w Polsce muzeum poświęcone historii żeglugi — Muzeum Wisły. W tym mieście nie ma jednak wiele miejsc do rozrywki.

Zabudowa i mieszkańcy

To miasto zamieszkiwane przez osoby w różnym wieku. Nie mieszkają tu raczej studenci i osoby stawiające pierwsze kroki zawodowe, raczej mieszkają w Trójmieście, gdzie oferta edukacyjna jest o wiele lepsza. To z pewnością miejsce, dla tych którzy cenią sobie spokój. Mieszkają tu rodziny z dziećmi, osoby starsze. Są tu zarówno bloki, jak i kamienice czy domu jednorodzinne. W zależności od preferencji wybór jest dość spory.

Oferta edukacyjna i kulturowa

Jeśli chodzi o edukację, to są tu zarówno żłobki, jak i przedszkola jak i szkoły. Jednak oferta zarówno szkół średnich jak i studiów wiąże się raczej z dojazdami do innych miast. Jest tu dobry dostęp do placówek medycznych. Nie brakuje też lokali gastronomicznych czy nawet galerii.

Mieszkanie w Tczewie to dobry wybór dla tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój, a nie zależy im na szybkim i rozrywkowym życiu. To dobre miejsce dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Jest tu całkiem niezłe zaplecze handlowo-usługowe i nie brakuje terenów zielonych. Brak korków oraz dobre połączenie z większymi miastami sprawia, że to dobre miejsce.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Tczew

PlusyMinusy
Niższe ceny mieszkańKiepska oferta edukacyjna
Tereny zieloneBrak rozrywek kulturowych
Spokojna okolicaKonieczność dojazdów

Pin It on Pinterest