Suchanino — zamieszkaj niedaleko centrum Gdańska

23 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Z przeprowadzką wiąże się wiele emocji, to podekscytowanie związane z nowymi możliwościami, ale także spora dawka stresu. Samo podjęcie decyzji o tym gdzie zamieszkamy, też nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli przeprowadzamy się nie tylko w obrębie miasta, ale zupełnie je zmieniamy. Gdańsk to miasto wielu możliwości. Liczne inwestycje przyciągają kolejne firmy, stąd mówi się, że to dobre miejsce pod kątem zawodowego rozwoju. A jeśli jeszcze dodamy do tego urokliwą Starówkę oraz bliskość morza, to brzmi jak świetne miejsce do zamieszkania.

Miejsce dla każdego

Samo Suchanino jest oddalone od centrum miasta o 4 kilometry. Z powodzeniem można wybrać się na dłuższy spacer i w niedługim czasie znaleźć się na zabytkowej Starówce. To także ogromny plus pod kątem komunikacyjnym. Im bliżej centrum, tym lepsza komunikacja i więcej opcji do wyboru — kolej miejska, autobusy i liczne tramwaje. Z uwagi na bliskość do centrum jest to bardzo chętnie wybierana do zamieszkania dzielnica. Nie ma tu jednak grupy docelowej potencjalnych wynajmujących czy poszukujących nieruchomości do zakupu. Mieszkają tu zarówno seniorzy, rodziny z dziećmi jak i młode osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w karierze. Z pewnością ceny są tu tańsze niż w ścisłym centrum, jednak trzeba się liczyć ze sporymi kosztami.

Co dzielnica oferuje swoim mieszkańcom?

Na terenie dzielnicy Suchanino znajdują się liczne punkty handlowo usługowe. Nie można także narzekać na ofertę edukacyjną czy dostępność placów zabaw. Na jej terenie znajduje się także staw, który jest chętnie wybieranym miejscem przez rowerzystów i spacerowiczów. Terenów zielonych tutaj także nie brakuje. Mimo licznych trwających tam inwestycji stara się o zachowanie zieleni. Sama dzielnica nie ma bezpośredniego dostępu do morza, jednak można tam dojechać w niedługim czasie samochodem czy wspomnianą wcześniej komunikacją. W godzinach szczytu należy się przygotować na stanie w nielubianych przez nikogo korkach. Z kolei dla wielbicieli dobrej kuchni polecany jest udanie się do centrum, tam mamy wybór lokali oferujących wszystkie kuchnie świata.

Z pewnością jest to dzielnica ciesząca się opinią spokojnej. Bliska odległość do centrum to coś, na czym zależy wielu osobom, zwłaszcza tym aktywnym zawodowo. Mieszkanie bliżej centrum wiąże się także z prestiżem. Na pewno nie zabraknie tu atrakcji dla każdego czy wielbiciela kultury, rozrywki czy kuchni. A plaże w Gdańsku są piękne o każdej porze roku i przyciągają wiele osób.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Suchanino

PlusyMinusy
Odległość do centrumCeny za wynajem/zakup
Spokojna dzielnicaKorki
Dużo lokali handlowo-usługowych
Spora liczba turystów
Dobra komunikacjaProblemy z parkowaniem

Pin It on Pinterest