Stogi — zamieszkaj przy samym morzu

18 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Przeprowadzka do miast z dostępem do morza to marzenie wielu osób. Jednak oczywiście nie każde dzielnice mają do niego bezpośredni dostęp. I choć często dobre połączenia komunikacyjne to rekompensują, to możliwość kilkuminutowego spaceru i podziwianie morskiego widoku to zdecydowanie świetna opcja. Dlatego jeśli już rozważamy zmianę miejsca zamieszkania czy zakup nieruchomości warto pomyśleć, czy morski widok nie jest wart swojej wyższej ceny.

Nie tylko morze się liczy

Chociaż dostęp do morza jest bardzo kuszący, warto także popatrzeć w szerszej perspektywie na wszystkie atuty i minusy tej dzielnicy. Stogi mimo swojego atrakcyjnego położenia nadal nie są zbyt lubianą przez mieszkańców dzielnicą. Głównie za sprawą kiepskiej infrastruktury. To jednak z najstarszych dzielnic i niestety stan dróg pozostawia tu wiele do życzenia. Oczywiście planowane są inwestycje, które mają się przyczynić do poprawy, jednak z pewnością będą one czasochłonne, a podczas ich prowadzenia mieszkańcy będą narażeni nie tylko na objazdy, ale także hałas i unoszący się wszędzie pył.

Jakie atrakcje tu znajdziemy?

Sama plaża Stogi jest jedną z najbardziej malowniczych. Dodatkowym plusem jest fakt, że często odbywają się tu wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Rodziny z dziećmi z pewnością zadowolą liczne place zabaw, które dają okazję do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o lokale gastronomiczne, to przy samej plaży znajdziemy ich wiele. Pod tym kątem nie można narzekać. Poza tym plaża kojarzy nam się raczej z głośnymi turystami i labiryntem parawanów. Ta jest o wiele spokojniejsza niż pozostałe. Spokojnie znajdziemy dla siebie kawałek przestrzeni, gdzie w ciszy is pokoju można cieszyć się lekturą książki czy po prostu odpoczywać na kocu.

Samochodem czy komunikacją?

Dzielnica jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta. Tramwaje i autobusy jeżdżą dość często. Podróż samochodem w sezonie wiąże się ze staniem w korkach, jednak nie są one bardzo duże. Parkowanie przy plaży może być nieco utrudnione w okresie letnim. Z powodzeniem można także skorzystać z licznych ścieżek rowerowych. Fani aktywności z pewnością będą z tego zadowoleni.

Sama dzielnica jest położona bezpośrednio przy morzu, jednak nie jest przeludniona i spokojnie można tu odpocząć. Z pewnością minusem jest kiepska infrastruktura. Jednak ceny wynajmu czy zakupu nieruchomości są tu niższe niż w innych dzielnicach. Dzięki temu można spełnić swoje marzenie o mieszkaniu przy samym Bałtyku. Czy to nie brzmi świetnie?

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Stogi

PlusyMinusy
Dostęp do morzaKiepska infrastruktura
Spokojna dzielnicaUboga oferta edukacyjna
Liczne place zabaw
Stara zabudowa

Pin It on Pinterest