Stare Miasto — serce Elbląga

16 marca 2022 | Przeprowadzka do Elbląga, recenzje dzielnic

Stare Miasto — kilka powodów, dla których warto zamieszkać w tej dzielnicy Elbląga

Stare Miasto, ta najstarsza dzielnica Elbląga. Podczas ostatniej wojny światowej zostało kompletnie zniszczone. Starówkę jednak odbudowano przy zachowaniu dawnego wyglądu i klimatu. Dziś Stare Miasto odzyskało swą dawną świetność i zachwyca nie tylko turystów, ale też osoby poszukujące oryginalnego miejsca do zamieszkania. Odbudowane kamienice nawiązują do dawnego stylu, szczycą się nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Apartamenty i luksusowe mieszkania, korespondując z historycznym charakterem tego miejsca, oferują bardzo komfortową przestrzeń życiową. Efekt zderzenia tradycji z nowoczesnością, czy historii z awangardą, chociaż zamierzony, wydaje się strzałem w 10. Nowoczesna Starówka urzeka, a retrowersja kolejnych miejsc powoduje, że dzielnica zyskuje nowe oblicze i staje się symbolem współczesnego i wielokulturowego Elbląga.

Plusy i minusy mieszkania na Starym Mieście w Elblągu

Aktywność, ruch, tempo życia, niebanalne miejsce, historyczna atmosfera. Czy każdemu oferta zamieszkania na Starym Mieście w Elblągu przypadnie do gustu? Przecież to tak naprawdę serce Elbląga i jego wizytówka, więc zwykle przewija się tu duża liczba turystów. Czy jest to dobre miejsce do zamieszkania, codziennego dojeżdżania do pracy czy firmy, a w końcu miejsce na odpoczynek po całym dniu aktywności? Decydując się na przeprowadzkę na Starym Mieście, wiele osób stawia na wyjątkowość tego miejsca. Elbląska Starówka to nie tylko podmuch historii to także umiejętne wydobycie piękna z przeszłości. A do tego aktywność i specyficzne tempo życia.

Co z minusami mieszkania w tym miejscu? Mieszkanie w kamienicy często oznacza brak zieleni w zasięgu. Z okna najczęściej roztacza się widok na kolejną kamienicę. Kolejna rzecz to kłopoty z parkowaniem na wąskich uliczkach przed domem lub ciasnych podwórkach kamienic. Coś za coś! Te niedogodności rekompensuje jednak sąsiedztwo obiektów użyteczności publicznej, szkół, sklepów, biur oraz usług, w tym kawiarni, pubów i restauracji. Bliskość linii tramwajowych i autobusowych gwarantuje sprawne przemieszczanie się. Niedaleko Starego Rynku znajduje się urokliwa Brama Targowa z 26-metrowym punktem widokowym, z którego można podziwiać panoramę Elbląga w każdym kierunku.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Stare Miasto

PlusyMinusy
ciekawe architektonicznie kamienice
kłopoty z parkowaniem
mieszkanie w centrum,wysoka cena mieszkań
gwarancja szybkiego dojazdu w każde miejsceśmieci pozostawiane przez turystów lub korzystających z lokali gastronomicznych
dostęp do licznych sklepów, usług, restauracji i punktów rozrywkowychw piątki i soboty wzmożony hałas weekendowy
atrakcje kulturalneosoby bezdomne lub pijani wszczynający bójki
aktywność, tempo życiaciągnąca się budowa niektórych obiektów
umiarkowany spokój w czasie tygodnia
możliwość odpoczynku na nadbrzeżu Bulwaru Zygmunta Augusta
sprawna komunikacja
dobra jakość powietrza i wody w kranie

Pin It on Pinterest