Siedlce — spokojna dzielnica

6 kwietnia 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Planując zakup mieszkania lub przeprowadzkę należy przeanalizować wszystkie plusy i minusy mieszkania w danej dzielnicy. W końcu poszukujemy miejsca, w którym zapewne spędzimy kilka lat jeśli nie więcej. Tym razem przyglądniemy się bliżej dzielnicy Siedlce.

Świetna komunikacja

Ogólnie całe Trójmiasto jest bardzo dobrze skomunikowane. Jednak istnieją rejony, gdzie infrastruktura jest gorzej rozwinięta. Do takich dzielnic z pewnością nie zaliczają się Siedlce. Dużym plusem jest ich położenie niedaleko centrum miasta. Do dyspozycji mieszkańcy mają tramwaje, autobusy oraz niedaleką szybką kolej. Dzięki temu mogą szybko się przemieszczać między poszczególnymi dzielnicami miasta.

Spokojna dzielnica

Mimo niedalekiego sąsiedztwa centrum, ta dzielnica cieszy się opinią miejsca spokojnego oraz przyjaznego dla mieszkańców. Dzielnica jest chętnie zamieszkiwana przez osoby starsze, ale także rodziny z dziećmi. Zabudowa jest tu mocno zróżnicowana – od bloków, przez wille po domy jednorodzinne. Dzielnica ma dobry dostęp do przychodni, służba zdrowia jest też rozwinięta.

Wycieczka nad morze

Chociaż sama dzielnica nie graniczy bezpośrednio z morzem, to mieszkańcy mają do dyspozycji jedną z wielu malowniczych plaż tego miasta. Samochodem czy szybką koleją można także dojechać do niedalekiego Sopotu, czy Gdyni. W sezonie letnim są one zatłoczone, jednak każdy znajdzie kawałek miejsca dla siebie. Zimą plaże zachęcają do spacerów. Nie da się ukryć, że wiele osób z innych części Polski przeprowadza się w te rejony z uwagi na jakość powietrza.

Teresy zielone — miejsca do sportu i rekreacji

Na terenie dzielnicy Siedlce są zlokalizowane dwa parki. Między zabudowaniami nie brakuje zieleni oraz skwerów, które dają schronienie przed słońcem i pełnią też funkcję estetyczną. Nie ma tu co prawda wielu ścieżek rowerowych, ale za to drogi z ograniczeniami prędkości sprawiają, że poruszanie się na rowerze jest ułatwiony.

Inne atrakcje

Bliskość centrum daje wiele możliwości. Miłośnicy dobrej kuchni znajdą tu lokale serwujące kuchnie z całego świata. To także dobra oferta kulturalna i rozrywkowa. Lokale handlowo usługowe oferują wszystko, czego potrzeba. To zdecydowanie duże zalety mieszkaniu niedaleko. Jednak ceny nieruchomości są dość wysokie. W godzinach szczytu należy się także uzbroić w cierpliwość. Z pewnością trzeba będzie postać w korkach.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Siedlce

PlusyMinusy
Tereny zieloneBrak dostępu do morza
Bliskość do centrumMała oferta kulturalno rozrywkowa
Czyste powietrzeCeny nieruchomości
Bliskość placówek medycznych

Pin It on Pinterest