Przymorze — dzielnica dla rodzin z dziećmi

12 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Przymorze – północna część Gdańska z najdłuższy falowcem

Przymorze zlokalizowane jest w północnej części Gdańska. Początkowo było częścią Opactwa Cystersów w Oliwie i nie posiadało dostępu do morza. Obecnie jako Przymorze określa się dwie dzielnice Przymorze Małe z przeważającą niską zabudową i domami jednorodzinnymi oraz Przymorze Wielkie z wysokimi blokami. W Przymorzu Wielkim zlokalizowany jest również najdłuższy budynek, tzw. „falowiec” mający aż 860 metrów długości. Obejmuje ono obszar Pobrzeża Kaszubskiego wraz z częścią terenu Parku im. Ronalda Reagana. W przypadku Przymorza Małego mówi się o rejonie między Potokiem Oliwskim na północy, ulicami Chłopską i Rzeczypospolitej od wschodu, ul. Hynka od południa i torami kolejowymi od zachodu.

Czy warto zmienić miejsce zamieszkania na przybrzeżne rejony Gdańska?

Decydując się na przeprowadzkę często mamy swoje wyobrażenie na temat nowej lokalizacji. Przede wszystkim patrzymy na łatwość komunikacji, dostęp do palcówek pedagogicznych, a także różnego rodzaju placów czy innym miejsc, gdzie mamy możliwość poszaleć z dzieckiem, jeśli posiadamy pociechy. Zarówno Przymorze Małe, jak i Wielkie rekomendowane jest właśnie dla rodzin z dziećmi. Przemawia za tym nie tylko bliska obecność zabytkowej części Gdańska, Miejski Ogród Zoologiczny czy wiele Klubów Osiedlowych idealnych dla naszych Pociech, ale i dobrze rozbudowana infrastruktura pedagogiczna. Zarówno w jednej, jak i drugiej dzielnicy mamy możliwość wyboru zarówno kilku żłobków, przedszkoli, jak również z kilku szkół podstawowych czy nawet ponadpodstawowych. A to nie wszystko.

Dzielnice te są całkiem nieźle skomunikowane z Centrum Gdańska nie tylko pod względem tradycyjnej komunikacji miejskiej. Są tutaj także dworce kolejowe, które pozwalają na łatwe przemieszczanie się po Trójmieście. Bliskie sąsiedztwo parków to kolejny argument za tym rejonem Gdańska. Co można powiedzieć jeszcze na ich temat? Przede wszystkim to, że jest to rejon, który się dynamicznie rozwijający.

Plusy i minusy przeprowadzki Przymorze

PlusyMinusy
doskonałą infrastrukturę w jednym miejscuPrzymorze Wielkie oraz Przymorze Małe mają dostęp do nie tylko państwowych, ale i prywatnych placówek określa się, że ich liczba może być niedostateczna w porównaniu z ilością mieszkańców
nie musisz martwić o komunikację
idealne miejsca na spędzenie wolnego czasu z dziećmi
zróżnicowane otoczenie wraz z pomnikami przyrody sprawia, że są one tak chętnie wybierane przez przyszłych mieszkańców

Pin It on Pinterest