Przylesie — zamieszkaj w Sopocie

28 czerwca 2022 | recenzje dzielnic

Mieszkanie w Sopocie to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. To miasto uważane jest za prestiżowe, a ceny nieruchomości w zależności od lokalizacji są naprawdę wysokie. Posiadanie mieszkania czy domu w tej okolicy to świetna inwestycja.

Zielona dzielnica

Oczywiście Sopot kojarzy się większości z piaszczystą plażą i morzem. Ta dzielnica ma też dostęp do licznych terenów zielonych. Z jednej strony graniczy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, który jest jednym z ulubionych miejsc spacerowiczów. Spoty zielony teren to miejsce doskonałe do jazdy na rowerze, rolkach czy biegania. Można spędzić wiele godzin na relaksujących spacerach.

Wiele atrakcji

Mówi się, że Sopot nigdy nie śpi, i trzeba przyznać, że rzeczywiście w lokalach, które znajdują się przy plaży, można bawić się do rana. Są tu liczne kluby i bary, gdzie można się rozerwać. Poza tym w Sopocie jest wiele bardzo dobrych restauracji, które serwują dania z całego świata. W tej dzielnicy Znajduje się Opera Leśna, w której odbywają się liczne koncerty, kabarety i inne wydarzenia. Niedaleko jest też świetny Skansen, i oczywiście molo, które przyciąga wiele osób.

Zabudowa

Dzielnica Przylesie to przede wszystkim zabudowa willowa. Domy jednorodzinne z ogrodami przyciągają rodziny z dziećmi. Chętnie zamieszkują tu także seniorzy. Dzielnica jest uważana raczej za spokojną, jednak w okresie letnim trzeba się liczyć z turystami, a także z problemami z poruszaniem się po mieście. Poza willami są tu też nowoczesne apartamenty. Wiele z nich jest kupowanych jako inwestycje. Właściciele przyjeżdżają sezonowo i wynajmują powierzchnie.

Czyste powietrze

Wiele osób, które rozważa przeprowadzkę do Sopotu, decyduje się na nią z uwagi na piękne plaże i bliskość morza. Warto też wspomnieć o wyjątkowo czystym powietrzu. To doskonałe miejsce nie tylko na krótkie pobyty, ale do zamieszkania. Widok zachodu słońca nad morze jest wart wysokiej ceny.

Komunikacja

Sam Sopot jest doskonale skomunikowany z Trójmiastem dzięki szybkiej kolei. Dojście na dworze nie zajmie wiele czasu, a dojazd do Gdyni czy Gdańska nie trwa długo. To świetna alternatywa dla jeżdżenia samochodem, zwłaszcza w lecie, kiedy korki są spore. Na terenie tej dzielnicy nie brakuje też ścieżek rowerowych.

Edukacja

W tym mieście tak naprawdę wszędzie jest niedaleko. Jeśli chodzi o przedszkola, żłobki i szkoły podstawowe to nie ma raczej problemu z dostaniem się tam. Jednak szkoły średnie młodzież wybiera raczej w Gdańsku.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Przylesie Sopot

PlusyMinusy
Bliskość morzaCeny nieruchomości
Tereny zieloneKorki w sezonie letnim
Bogata oferta kulturowaSporo turystów
Wiele restauracji i barów

Pin It on Pinterest