Próchnik — dzielnica dla ceniących czas

19 marca 2022 | Przeprowadzka do Elbląga, recenzje dzielnic

Dzielnica Próchnik — jakie są plusy mieszkania w Elblągu?

Elbląg to świetne miasto, które gwarantuje ciszę, spokój i bezpieczeństwo, ale jest także świetnym punktem wypadowym zarówno nad morze jak i na mazury. W każde z tych miejsc dojazd nie zajmie wiele czasu. Ale samo miasto ma także wiele miejsc wartych odwiedzenia, choćby kanał Elbląski czy liczne tereny zielone.

Dlaczego Próchnik?

Sama dzielnica Próchnik jest najbardziej wysuniętą na północ, jej odległość do centrum to ok. 10 kilometrów. Elbląg jest miastem małym i klimatycznym, dojazd do centrum nie zajmie wiele czasu, a korków raczej ciężko tu uświadczyć. Jest to spokojna dzielnica, w której znajduje się zabudowa zarówno domków jednorodzinnych jak i bloków. Wiele osób, które tu mieszka pracuje w Gdańsku, ponieważ połączenie kolejowe jest bardzo dobre. Obwodnica także gwarantuje szybki dojazd, a fakt, że kilka lat temu została oddana nowa droga, zmniejsza ryzyko stania w korkach. Jeśli chodzi o komunikację miejską, to na terenie tej dzielnicy kursują jedynie autobusy. W mieście jest także komunikacja tramwajowa.

Sposoby na czas wolny

Z racji tego, że w Elblągu tak naprawdę wszędzie jest blisko mamy wiele możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Jelenia Dolina, która znajduje się w niedalekiej odległości to często wybierane przez mieszkańców miejsce na piknik czy grilla. Obiad na świeżym powietrzu z widokiem na jeziorko brzmi świetnie. Niedawno powstały także nowe trasy rowerowe, które skłaniają mieszkańców do zostawienia samochodów pod domem, czy jazdy rekreacyjnej po pracy. Najpopularniejszym miejscem w Elblągu, jeśli chodzi o tereny zielone, jest Bażantarnia. To ogrom lasów i ścieżek, a także wiat do grillowania i polanek do wypoczynku. Mówi się, że to płuca Elbląga.

Oferta gastronomiczna i edukacyjna

Jeśli chodzi o gastronomię, to najlepsze lokalne znajdują się w centrum starówki, która cały czas jest odbudowywana, aby przywrócić jej dawny blask. Jeśli chodzi o edukację, w samym Próchniku zlokalizowanych jest wiele szkół i naprawdę jest w czym wybierać. Jeśli chodzi o szkoły wyższe, to dojazd do nich jest całkiem dobry. Na terenie hali sportowej odbywają się wydarzenia kulturalne. Dojazd do kina czy teatru także zajmie zaledwie kilka chwil.

Zamieszkanie w dzielnicy Próchnik z pewnością będzie mniej kosztowne niż w dzielnicach zlokalizowanych bliżej centrum. Tak naprawdę każda z dzielnic tego miasta cieszy się opinią spokojnej. Liczne tereny zielone oraz dostęp do kanału Elbląskiego sprawiają, że można tu ciekawie i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Próchnik

PlusyMinusy
Spokojna dzielnicaKiepska oferta gastronomiczna
Tereny zielone
Atrakcje zlokalizowane bliżej centrum
Brak korkówKomunikacja tylko autobusowa

Pin It on Pinterest