Piecki Migowo Gdańsk — świetnie rozwijająca się dzielnica

21 maja 2022 | recenzje dzielnic

Planując przeprowadzkę czy zakup mieszkania warto poświęcić trochę czasu na poznanie wybranej okolicy. Dzięki temu unikniemy niemiłych rozczarowań, a w razie czego będziemy mogli poszukać lokum w innej lokalizacji. Dobrze określić, na czym nam zależy czy np. Na dobrej komunikacji, czy bardziej na ciszy i spokoju. Poniżej przedstawiamy plusy i minusy mieszkania w dzielnicy Piecki Migowo.

Świetne położenie

Ta dzielnica nazywana jest przez mieszkańców Moreną. Jest tu bardzo różnorodna zabudowa, ale fakt, że znajduje się niedaleko centrum i jest bardzo dobrze skomunikowana, przyciąga deweloperów i powstają tu coraz to nowe inwestycje. Poza blokami są tu także eleganckie apartamenty, domy jednorodzinne i zabudowa willowa. Jednak w związku z tym, że centrum jest niedaleko, ceny nieruchomości są tu dość wysokie.

Sporo zieleni

W miejscach, gdzie powstają nowe osiedla, jest dość gęsta zabudowa, ale sama dzielnica graniczy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, który jest chętnie wybieranym miejscem na spacery, bieganie czy jazdę na rowerze. To doskonałe miejsce, w którym można spędzić cały dzień na świeżym powietrzu.

Dobra Komunikacja

Na terenie Piecki Migowo kursują zarówno autobusy jak i tramwaje. Komunikacja jest tu na wysokim poziomie, sporo mieszkańców woli zostawić auta pod blokiem i wybiera właśnie taką opcję na dojazdy do pracy. Dojazd do centrum trwa ok. 20 minut. W godzinach szczytu podróż autem może zająć dwa razy tyle. Sporo mieszkańców wybiera także rower jako środek transportu. To super okazja do połączenia troski o środowisko z aktywnością.

Dla kogo jest ta dzielnica?

Tak naprawdę nie ma tu konkretnej grupy docelowej. To miejsce chętnie wybierane przez singli, młode rodziny i osoby starsze. Jest tu galeria handlowa, dostęp do służby zdrowia, a także sporo przedszkoli i szkół. Nie brakuje tu także lokali gastronomicznych. Tak naprawdę jest tu wszystko, czego potrzeba. Minusem z pewnością są dość wysokie ceny, zwłaszcza w nowo powstałych osiedlach i brak bezpośredniego kontaktu z morzem. Ta dzielnica cieszy się opinią dobrego i stale rozwijającego się miejsca. To także spokojne i bezpieczne tereny.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Piecki Migowo

PlusyMinusy
Dobra komunikacjaSpore ceny
Dobre zaplecze handlowo usługoweMiejscami ciasna zabudowa
Dobra oferta edukacyjnaBrak dostępu do morza
Spokojna dzielnica

Pin It on Pinterest