Osowa Gdańsk — robi na każdym wrażenie

10 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Przeprowadzka na Osowe — dynamicznie rozwijającą się dzielnice

Wiele dzielnic Gdańska to tereny już mocno zagospodarowane. Gdańsk Osowa to jedna z najszybciej rozwijających się rejonów pod kątem infrastruktury. Dodatkowo dużą zaletą jest nie tylko dobra komunikacja z innymi dzielnicami miasta, ale także pobliskie położenie Sopotu. Jest to także jedna z najbardziej zaludnionych dzielnic.

Miejsce dla młodych czy dobra opcja dla każdego?

Na terenie Osowy chętnie osiedlają się młodzi, wykształceni ludzie, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Fakt, że dzielnica ta mocno się rozwija przyciąga licznych inwestorów, którzy tworzą kolejne miejsca pracy. Jednak w tym miejscu każdy znajdzie coś, co sprawi, że przeprowadzka wyjdzie na dobre. Dzielnica jest położona z dala od centrum, dojazd do niego zajmuję trochę czasu, jednak rekompensuje to pobliski Sopot, a także dobrze rozwinięta sieć komunikacji autobusowej oraz liczne linie tramwajowe.

Spokojnie czy aktywnie?

Z pewnością fakt, że Gdańsk Osowa jest oddalony od centrum sprawia, że jest to miejsce spokojniejsze. W sezonie nie zobaczymy tłumów turystów czy nie dojdzie do nas zgiełk plażowego życia nocnego. Odległość od dostępu do morza jest jednak sporym minusem. Jakie są alternatywy na miejscu? Miłośników biegania czy spacerowania na pewno ucieszy możliwość spędzenia czasu na wolnym powietrzu. Szlak Źródła Marii zaczyna się w dzielnicy Gdańsk Osowa i prowadzi aż do Gdyni. Odpoczynku podczas obcowania z naturą z pewnością nie będą zakłócać grupy turystów, oni wybierają popularniejsze miejsca. Na obrzeżach dzielnicy znajdują się także jeziora, które są świetną alternatywą do plażowania. Deptak wokół zbiornika retencyjnego to chętnie wybierane miejsce przez rowerzystów. Można tam także w spokoju cieszyć się lekturą książki wypożyczonej z plenerowej biblioteczki. To świetna inicjatywa, którą pokochało wielu z nas.

Największym minusem przeprowadzki do tej dzielnicy jest mały dostęp do obiektów kulturalnych. Na miejscu nie znajdziemy ich zbyt wiele. Fakt, że Osowa mocno się rozwija sprawia, że z pewnością niedługo się takie pojawią. Zawsze można także wybrać się do Oliwy, dzielnicy, która poza pięknym parkiem oferuje także inne atrakcje.

Dzielnica ta, jak każda inna posiada swoje plusy i minusy. Z pewnością jest to miejsce spokojne mimo sporego zaludnienia. Perspektywa rozwoju dzielnicy sprawia, że wizja przeprowadzki tak skłania do zastanowienia.

 

Plusy i minusy przeprowadzki Osowa

PlusyMinusy
tereny zieloneoddalona od centrum
sąsiedztwo Sopotu i Gdyni
spore zaludnienie
spokojna dzielnicabrak oferty kulturalnej
dobra komunikacjabrak połączenia tramwajowego

Pin It on Pinterest