Orłowo — piękna panorama nadmorskich kurortów

12 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdyni, recenzje dzielnic

Orłowo — dzielnica Gdyni, która potrafi zachwycić

Szukając miejsca, gdzie można przeprowadzić się, gdzie nasze dzieci będą mogły rozwijać się i spędzać czas wolny na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni może warto zastanowić się nad piękną nadmorską dzielnicą Gdyni – Orłowem. To miejsce w południowej części Gdyni, gdzie chętnie przybywają turyści z całego kraju ze względu na uroczą okolicę.

Dawniej Orłowo było miejscowością sanatoryjną. Zabudowa składa się w dużej mierze z willi przed i powojennych, z budynków jednorodzinnych. Znajdziesz tam również niskie budynki wielorodzinne, które rozgraniczają liczne pasy zieleni. Miejscowość ta posiada w swoim sąsiedztwie plażę, klif Orłowski, Kępę Redłowską, a także Park Kolibrowski, miejsca, gdzie odpoczniemy i zregenerujemy swoje siły po ciężkim dniu. Co ważne zlokalizowane jest blisko centrum, tuż przy plaży, a jego powierzchnia wynosi 5,02 km2 co daje mu dziewiąte miejsce w rankingu wszystkich dzielnic.

Dla kogo rekomenduje się tą piękną nadmorską dzielnicę Gdyni?

Orłowo położone jest pomiędzy Redłowem, Małym Kackiem, Sopotem oraz Zatoką Gdańską. Dzięki swoim sanatoryjnym korzeniem dzielnica ta zachowała atmosferę nadmorskiej riwiery, dlatego tak chętnie wybierane jest przez seniorów. Jednak zapewne i rodziny z dziećmi nie pogardzą takim otoczeniem, ponieważ miejscowa oferta edukacyjna czy ilość atrakcji dla pociech stanowi niepodważalny atut tej północnej części Gdyni. To tutaj zlokalizowanych jest wiele miejsc wartych zobaczenia. I nie mowa tutaj tylko i wyłącznie o walorach przyrodniczych.

W Orłowie znajdziemy bowiem 180-metrowe molo, z które rozpościera się piękna panorama nadmorskich kurortów. Dla dzieci nie tylko plaża, ale i zlokalizowany obok niej plac zabaw będzie stanowić źródło uśmiechu i szalonej zabawy. Jest również park przyrodniczy czy stajnie. Warto również pamiętać, że do tego miejsca przyjeżdżało wielu ludzi z całego kraju, tych mniej, ale i tych bardziej znanych.

Zalety i wady tego pięknego miejsca – Orłowo pod lupą

Jeśli zastanawiasz się poważnie, nad przeniesieniem się do tej nadmorskiej dzielnicy Gdyni warto wiedzieć, jakie wady, a jakie zalety mogą się z tym wiązać.

Plusy i minusy przeprowadzki Orłowo

PlusyMinusy
cicha i spokojna okolicaograniczoną liczbę miejsc w żłobkach
atrakcyjna oferta edukacyjna przedszkoliograniczony dostęp do kultury – brak teatrów itp.
atrakcyjne miejsca z zielenią miejską, dzięki czemu Orłowo cieszy się świeżym, zdrowym powietrzembrak szpitali
obiekty rekreacyjne, w tym również te dla najmłodszychszkoły wyższe zlokalizowane poza dzielnicą
komunikacja miejska pozwalająca łatwo i szybko na przedostanie się w inne miejsce

Pin It on Pinterest