Oliwa — dzielnica Gdańska zatopiona w zieleni

15 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Morze Bałtyckie, światowe dziedzictwo, bursztyn i gród Neptuna, czyli nadmorski raj — wielu ludzi za to właśnie kocha Gdańsk i uważa, że warto w nim zamieszkać. Tylko w którą dzielnicę zainwestować?

Większość uważa, że przeprowadzka do Oliwy, tej najstarszej dzielnicy Gdańska, to jedna z najkorzystniejszych życiowych decyzji i inwestycji na długie lata. Lubią tu mieszkać zarówno młodzi, bo ta dzielnica zachęca do dużej aktywności, jak i seniorzy, którzy mogą liczyć na bliski kontakt z przyrodą i odpoczynek. Tereny zielone i miejsca rekreacji to zresztą znak rozpoznawczy dzielnicy. Studentów zachwyci bliskość Uniwersytetu Gdańskiego, a rodziny z dziećmi naprawdę zróżnicowana i bogata oferta edukacyjno- warsztatowa dla ich pociech.

Oliwa — dzielnica, która ma wszystko, dlatego tutaj poczujesz się u siebie

Oliwa zapewnia wygodne i atrakcyjne życie swoim mieszkańcom. Naprawdę trudno znaleźć jakieś wady tego miejsca lub powiedzieć, czego w dzielnicy brakuje. Nie potrafimy w tym miejscu wymienić wszystkich interesujących, historycznych i aktywizujących mieszkańców dzielnicy miejsc, bo jest ich naprawdę dużo:

  • Stary Rynek Oliwski,
  • Katedra Oliwska ze słynnymi organami,
  • Szpital Marynarki Wojennej,
  • Biblioteka Oliwska,
  • Akademickie Centrum Kultury

Wszystko to w jednym miejscu. W dzielnicy sprawnie siły łączą edukacja, gastronomia, komunikacja, służba zdrowia i jest to miejsce, które imponuje bardzo zróżnicowaną ofertą mieszkaniową, usługową, kulturalną, czy rekreacyjną. Park Oliwski, Las Oliwski, Gdański Ogród Zoologiczny, Trójmiejski Park Narodowy i Morze Bałtyckie są właściwie zawsze tuż za rogiem. Oliwa zbiera też najwyższe pochwały jako miejsce przyjazne rowerzystom.

Oliwa to bez dwóch zdań tętniąca życiem dzielnica

Zapewnienie jak najwyższej jakości życia mieszkańcom miasta to jedno z głównych zadań sprawnie realizowanych w Gdańsku-Oliwie. Nowe inwestycje mieszkaniowe — przebudowa i unowocześnianie istniejących, duże imprezy kulturalne, centra biznesowe. Wszystko to można tutaj znaleźć. Duży nacisk kładzie się na zachowanie dawnego charakteru dzielnicy i ochronę dziedzictwa kulturowego. Dobrze rozwinięta infrastruktura wpływa na bardzo dobrą jakość życia mieszkańców Oliwy.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Oliwa

PlusyMinusy
bogactwo terenów zielonych, sprzyjających odpoczynkowi i rekreacji
brak żłobków
zielone, ekologiczne otoczenie kamienic i mieszkań
korki w godzinach szczytu na niektórych ulicach dzielnicy
niedaleka odległość od centrum i morza
dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna lokalna i krajowa
dogodny dojazd do centrum i morza
bogata oferta edukacyjno-rozrywka dla dzieci
genialna oferta edukacyjna dla młodzieży
rozbudowana, różnorodna infrastruktura usługowo-handlowa
liczne obiekty sportowe
bogactwo zabytków historycznych

Pin It on Pinterest