Oksywie — dobre i spokojne miejsce

19 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdyni, recenzje dzielnic

Planowana przeprowadzka? Wybierz Oksywie

Gdynia wciąż jest miastem, które cieszy się opinią jednym z lepszych miejsc do życia w Polsce. Czyste powietrze to jedno, ale szybki rozwój oraz wiele inwestycji to druga sprawa. Pojawiają się tu luksusowe apartamentowce, ale także nowe miejsca pracy dla wykwalifikowanego personelu. Dodajmy do tego dostęp do morza i brzmi jak idealne miejsce do zamieszkania.

Dzielnica Oksywie

Jest to jedna z mniejszych dzielnic miasta położona w jego północnej części. I choć znajduje się po drugiej stronie portu, a więc jest nieco oddalona od centrum, z pewnością atrakcyjności tym rejonom dodaje dostęp do morza, czym nie mogą się pochwalić mieszkańcy innych dzielnic. Rejony są uważane raczej za spokojne i są dość chętnie zamieszkiwane. Ceny za wynajem czy zakup są tu także niższe niż w pozostałych częściach Gdyni. To dobre i spokojne miejsce, dla tych którzy cenią sobie ciszę, a także możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Duży minus — komunikacja

Mieszkańcy dzielnicy Oksywia za największy minus mieszkania tam wskazują kiepską komunikację miejską. I choć sama Gdynia nie jest wielkim miastem, to ta dzielnica ma jedynie połączenie autobusowe. Wiąże się to często z długim dojazdem i koniecznością stania w korkach, które tramwaje mogą omijać. Jeśli wybierzemy samochód jako środek transportu, to także w godzinach szczytu raczej musimy uzbroić się w cierpliwość. Obecnie nie ma planowanych inwestycji, które mają ten stan poprawić. Jednak co jakiś czas pojawiają się informacje, że władze miasta chcieliby wprowadzić tam połączenie z koleją.

Co jeszcze tam znajdziemy?

Dobra oferta edukacyjna oraz gastronomiczna to zdecydowany plus. Nie ma tu ściśle sprecyzowanej grupy docelowej, do której kierowane są oferty mieszkaniowe. To dzielnica, w której odnajdzie się każdy, kto ceni sobie dostęp do plaży kosztem dłuższych dojazdów. Poza tym sama dzielnica Oksywie to także świetny punkt wypadowy na inne plaże. A te w Gdyni z pewnością są mniej zaludnione, niż choćby w Sopocie czy Gdańsku. Jeśli ktoś woli bardziej aktywny wypoczynek niż wylegiwanie się na plaży, może skorzystać z wielu ścieżek rowerowych, które mogą stanowić świetny pomysł na całodniową wycieczkę. Przeprowadzka w każde miejsce wiąże się z koniecznością wyboru między naszymi życzeniami i priorytetami. Tu największym atutem jest dostęp do morza oraz spokojna dzielnica. Z kolei w zamian za to trzeba liczyć się z koniecznością stania w korkach czy kiepskim połączeniem komunikacyjnym. Jednak sama dzielnica z pewnością jest warta wzięcia pod uwagę jeśli planujemy szukać nowego miejsca dla siebie.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Oksywie

PlusyMinusy
Dostęp do morza
Odległość od centrum
Tereny zieloneKiepskie połączenie komunikacyjne
Dobra oferta edukacyjna
Korki
Ścieżki rowerowe

 

Pin It on Pinterest