Nad Jarem — dzielnica Elbląga która dba o wygląd i komfort

11 marca 2022 | Przeprowadzka do Elbląga, recenzje dzielnic

Elbląg i dzielnica Nad Jarem – stosunkowo młode osiedle

Województwo warmińsko-mazurskie to miejsce, gdzie odnajdziemy wiele ciekawych miejscówek, zarówno tych na chwilę jako turyści, ale i takich, gdzie zagrzejemy miejsca na dłużej jako mieszkańcy. Dzisiaj chcielibyśmy wziąć pod lupę dzielnicę Nad Jarem zlokalizowaną w północnej części Elbląga. Zlokalizowana ona jest pomiędzy Zawadą, Zakrzewem, osiedlem Truso oraz Bielanami. Jej nazwa pochodzi od jaru, w którym koryto zlokalizowała sobie rzeka Babica. Osiedle, które jest drugą co do wielkości dzielnicą Elbląga, swoje początki datuje na lata 80. XX wieku. Jego miejską infrastrukturę tworzą w dużej mierze 4-piętrowe bloki mieszkalne.

Osiedle z rozbudowaną infrastrukturą

W jego obrębie zlokalizowane są zarówno placówki oświatowe, w tym szkoła podstawowa, gimnazjum, ale i biblioteki. Znajdziesz tutaj również supermarkety, czy przychodnię lekarską. Zadbano również o odpowiednie połączenie komunikacyjne transportowe, poprzez obecność pętli autobusowej, jak i tramwajowej.

Co ważne jest to dzielnica, gdzie dba się regularnie o jej wygląd i komfort. Systematycznie przeprowadzane są renowacje chodników oraz dróg, jednak nie wszystkie bloki mają łatwy dojazd. W przypadku ulicy Korczaka mówi się o konieczności objazdu dookoła. Zamierzając się sprowadzić akurat tutaj ze swoją pociechą, odnajdziesz również nowoczesny plac zabaw, a także boisko do gry, tzw. Orlik. Dotychczasowi mieszkańcy potwierdzają, że co roku osiedle zmienia się na lepsze. Co roku coś zostaje dodane, by poprawić jakość życia. Choć jest to miejsce odznaczające się różnym poziomem zabudowania, to zostały one połączone schodami dla lepszej komunikacji. Prowadzą one nie tylko do bloków, ale i poczty polskiej, apteki czy innych sklepów.

Opinie dotychczasowych mieszkańców Nad Jarem

Choć jest to dzielnica Nad Jarem, która w dużej mierze dba o osoby zamieszkujące to osiedle, pojawiają się zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie na jego temat. W zależności, w którym miejscu planujesz zakup swojego mieszkania.

Plusy i minusy przeprowadzki Nad Jarem

PlusyMinusy
obecność sklepówdbałość o wygląd osiedla nie należy do najważniejszych rzeczy
nowe chodnikisą problemy z dojazdem
znajdująca się w pobliżu apteka
ośrodka zdrowia
placówki pedagogiczny
pętla tramwajowa i autobusowa, która pozwala na łatwą komunikację

Jednak, czy rzeczywiście tak jest? Jeśli zamierzasz zdecydować się na zakup mieszkania w tym rejonie, warto jak zawsze najpierw przekonać się samodzielnie, czy część z tych opinii ma pokrycie w rzeczywistości. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie przyszłych rozczarowań.

Pin It on Pinterest