Letnica — dobra opcja dla ludzi w każdym wieku

17 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Zamieszkaj w Letnicy

Podjęcie decyzji o przeprowadzce nigdy nie jest proste. Zwłaszcza że często wiąże się nie tylko ze zmianą dzielnicy, ale także miasta czy nawet części polski. Dlatego, zanim podejmiemy decyzję, warto przeanalizować wszystkie plusy i minusy danego miejsca.

Ważna rzecz — położenie

Letnica niegdyś należała do wsi Zaspa. Jednak teraz jest jedną z dzielnic Gdańska, graniczy z takimi dzielnicami jak Młyniska, Wrzeszcz czy Brzeźno. Jest oddalona od centrum o około 5 kilometrów, co sprawia, że zarówno samochodem jak i komunikacją dojedziemy tam w kilka minut. Warto także zaznaczyć, że samo miasto charakteryzuje się bardzo dobrze rozwiniętą komunikacją miejską. Wielu mieszkańców tego miasta decyduje się na zostawianie samochodów pod blokami i korzystanie właśnie z niej.

Dzielnica o charakterze mieszkalno-przemysłowym

Tereny tej dzielnicy to nie tylko obszary mieszkalne, ale także przemysłowe. Na jej terenie jest zlokalizowana na przykład elektrociepłownia, ale także wiele zakładów pracy. Dzięki temu istnieje spora szansa, że znajdziemy zatrudnienie niedaleko od miejsca zamieszkania. To z pewnością spora oszczędność czasu, który tracilibyśmy na codzienne dojazdy.

Jak to jest z rozrywką?

Stadion Amber Energa Gdańsk jest jednym z wyróżniających się obiektów zlokalizowanych w Letnicy. Wiele ciekawych wydarzeń, które są tam organizowane, przyciągają mieszkańców, nie tylko tego miasta. Jednak jeśli chodzi o większe obiekty handlowe czy wartą odwiedzenia gastronomię, może być ciężko ze znalezieniem takich miejsc. Sama dzielnica jest rekomendowana dla osób w każdym wieku. Dojazd do centrum zajmuje chwilę, a ze względu na mniejszą ilość lokali gastronomicznych oraz barów, wiedzie się tu raczej spokojne życie. Jeśli ktoś ceni sobie spokój, ale także lubi mieć blisko więcej atrakcji, z pewnością to miejsce dla niego. Sama dzielnica jest także umiarkowanie zaludniona, dzięki temu nie będzie tu problemów choćby z parkowaniem, czy staniem w korkach wracając z pracy. Miłośników morza i plażowanie z pewnością ucieszy fakt, że do Brzeźna ze słynnym molo jest niedaleko. W kilka chwil możemy rozkoszować się spacerem wzdłuż brzegu czy wylegiwaniem na kocu z książką.

Zamieszkanie w Letnicy to dobra opcja dla ludzi w każdym wieku. Ci, którzy cenią sobie większy spokój i raczej stronią od zgiełku centrum, bardzo dobrze się tu odnajdą. Z drugiej strony bardzo dobre połączenia i infrastruktura zapewniają szybki dojazd do innych dzielnic miasta. Na terenie samej Letnicy planowane są liczne prace, które jeszcze mają podnieść komfort życia.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Letnica

PlusyMinusy
bezpieczna dzielnicamałe zaplecze gastronomiczne
blisko do centrumbrak większych parków
niedaleka odległość do plażymała liczba lokali handlowo usługowych
obiekty sportowe

Pin It on Pinterest