Leszczynki – zamieszkaj w mieście wielu możliwości

23 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdyni, recenzje dzielnic

Samo miasto Gdynia ma dość krótką historię, jednak obecnie jest to miasto, które rozwija się w bardzo szybkim tempie. Dostęp do morza oraz sąsiedni Gdańsk, czynią te rejony bardzo atrakcyjnymi zarówno dla mieszkańców, jak i dla inwestorów oraz licznych firm. Przyjrzymy się bliżej jednej z dzielnic, dlaczego warto przeprowadzić się w Leszczynki?

Niedaleko odległość od centrum

Dzielnica Leszczynki sąsiaduje ze Śródmieściem, co sprawia, że dojechanie tam nie zajmuje wiele czasu. Jest także doskonale skomunikowana. Przechodzą tędy ważne drogi, które odgrywają ważną rolę w połączeniu poszczególnych rejonów miasta. Poza tym do dyspozycji mieszkańców jest komunikacja miejska, która zapewnia komfortową i w miarę szybką podróż. Sam fakt, że do centrum jest niedaleko, otwiera wiele możliwości, czy to jeśli chodzi o miejsca pracy, czy dostęp do kultury oraz samego morza.

Okoliczne atrakcje

W tej dzielnicy nie ma ich zbyt wiele. Króluje tu zabudowa jednorodzinna i bloki, jest to teren spokojny i można tu odpocząć po całym dniu. Jeśli chcemy zaznać rozrywki, to rekomendowane jest udanie się do centrum. Spacer wzdłuż plaży, liczne wydarzenia kulturalna, a także rozwinięta oferta gastronomiczna sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zawsze można także wybrać się do sąsiednich Gdańska czy Sopotu i tam spędzić weekendowy czas.

Oferta edukacyjna

Co prawda na terenie dzielnicy Leszczynki znajdują się szkoły, jednak oferta edukacyjna nie daje zbyt wielkiego wyboru. Wiele osób decyduje się na zapisanie dzieci do szkół w innych dzielnicach, a młodzież chętnie wybiera szkoły średnie w Gdańsku. Dobre połączenie Szybką Koleją Miejską im to bardzo ułatwia. Za to jeśli chodzi o uczelnie, nie jest do nich daleko, stąd studenci chętnie wynajmują tu mieszkanie.

Miejsce dla każdego

Tak naprawdę każdy odnajdzie w tej dzielnicy coś dla siebie, z wyjątkiem osób, które cenią sobie bliskość tętniącego życiem centrum miasta. Ta spokojna dzielnica zachęca do spacerowania, jednak jeśli szukamy innych atrakcji, konieczne będzie szukanie ich w centrum. To dzielnica jest chętnie zamieszkiwana przez singli i młode małżeństwa. Jako miejsce na start, później często myślą o zmianie. Ceny są tu umiarkowane jak na Gdynię, dlatego to dobre miejsce na start w dorosłym życiu. Nie można także pominąć bardzo istotnej rzeczy — Gdynia to w końcu nadmorskie miasto. Bardzo szybko można z dzielnicy Leszczynki znaleźć się na plaży i podziwiać zachód słońca, czy spacerować w ciągu dnia. Tam także jest więcej terenów do rekreacji.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Leszczynki

PlusyMinusy
Blisko centrumBrak zaplecza gastronomicznego
Spokojna okolicaKiepska oferta edukacyjna
Dobre miejsce dla młodych osóbBrak dostępu do morza
Dobrze skomunikowane

Pin It on Pinterest