Elbląg – dzielnica Łasztownia. Czy warto tam mieszkać?

27 kwietnia 2022 | Przeprowadzka do Elbląga, recenzje dzielnic

Planując przeprowadzkę, zawsze należy wziąć pod uwagę różne aspekty. Z pewnością osoby w różnych grupach wiekowych będą zwracały uwagę na inne rzeczy. Rodziny z dziećmi z pewnością będą szukać miejsc z przedszkolami i szkołami w okolicy, osoby starsze raczej spokojnej okolicy, a z koli single, miejsc z ofertą rozrywkową. Jakie są plusy i minusy mieszkania w Łasztowni?

Dzielnica przemysłowa

Sama nazwa dzielnicy wywodzi się od miejsc, gdzie kiedyś toczyło się przemysłowe życie portowe. W tych miejscach często znajdowały się składy i to tutaj odbywał się rozładunek i załadunek statków. Dziś co prawda ruch portowy jest tu o wiele mniejszy, jednak przemysłowy charakter tego miejsca jest widoczny. Sama dzielnica cieszy się opinią raczej spokojnej, jednak wiele budynków i obiektów, jakie się tam znajdują, wymaga gruntownego remontu. To tutaj znajduje się nadal wiele zakładów pracy, gdzie często przyjeżdżają duże samochody ciężarowe. Jednak bliskość takich zakładów jest także plusem, pracując w okolicy, nie trzeba tracić czasu na dojazd w inne części miasta. Nie ma tu nowoczesnych zabudowań, dominują zarówno bloki jak i starsze kamienice. Chodniki i drogi zdecydowanie potrzebują remontu.

Oferta kulturalna

Na terenie tej dzielnicy raczej nie ma wiele atrakcji. Generalnie całe zaplecze kulturowe jest zlokalizowane w okolicy centrum. Tam są kina, teatr czy galeria sztuki. Jednak dojazd czy dojście tam nawet spacerem nie zajmie wiele czasu. Dodatkowo na terenie miasta można korzystać z komunikacji. Jeżdżą tu autobusy, a pętla i zajezdnia tramwajowa znajdują się właśnie w tej dzielnicy. Dojazd w inne rejony miasta nie zajmie wiele czasu. Jeśli chodzi o zaplecze gastronomiczne, to lokale znajdują się także w okolicy centrum.

Szkoły i przedszkola

Na terenie Łasztownia dzielnicy oferta edukacyjna jest bardzo uboga. Jednak niedaleko zlokalizowane są liczne przedszkola i szkoły. Jeśli jednak zależy komuś na bliskim sąsiedztwie takich placówek, to niestety, nie jest to miejsce dla niego. Nie ma tu też placów zabaw ani terenów zielonych. Mieszkańcy miasta, jednak chętnie wybierają liczne parki, jakie się tu znajdują i Bażantarnię, która jest nazywana płucami miasta. To miejsce, gdzie można zarówno spacerować, jeździć na rowerze, ale także grillować czy posiedzieć przy ognisku. Przyciąga w każdy weekend wielu mieszkańców.

Z pewnością dużą zaletą tej okolicy są niższe ceny mieszkań. Do centrum nie jest daleko i tam można korzystać z uroków miejskiego życia – kultury, rozrywki czy dobrej kuchni. To miejsce jednak jest dość spokojne ale nieco zaniedbane.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Łasztownia

PlusyMinusy
Niskie cenyZaniedbana okolica
Niedaleko do centrumBrak szkół
Niska zabudowaBrak miejsc do rekreacji

Pin It on Pinterest