Krakowiec Górki zachodnie — miejsce gdzie odpoczniesz

21 maja 2022 | recenzje dzielnic

Ta dzielnica to jedna z najmniej zurbanizowanych części Gdańska. Nie ma tu szumu i ciągłego zgiełku. Kiedyś mieściła się tu wieś rolniczo-rybacka, więc mieszkańcy tych rejonów mają zapewniony dostęp do wody. Jakie są plusy i minusy mieszkania tu?

Odpocznij od miasta

Okazuje się, że można mieszkać w mieście, a jednocześnie być z dala od hałaśliwych odgłosów centrum. Ta dzielnica jest tego najlepszym przykładem. To świetne miejsce dla tych, którzy cenią sobie, ciszę i spokój, a jednocześnie nie wyobrażają sobie mieszkania poza miastem. Ta dzielnica sąsiaduje z Zatoką Gdańską i dzielnicą Stogi. To doskonałe miejsce na przeprowadzkę dla młodych rodzin i seniorów. Chętnie zamieszkują tu także studenci z uwagi na niższe koszty niż w centrum. Plaże i lasy, jakie są w tych rejonach to świetne miejsce do spacerowania czy wycieczek rodzinnych. Te rejony są także mniej wybierane przez turystów, dzięki czemu nie ma tu tłumów.

Jak wygląda komunikacja?

Dzielnica Krakowiec Górki jest oddalona o 10 km od centrum. Jednak lepiej, żeby mieszkańcy tej okolicy posiadali samochód. Komunikacja nie jest tu zbyt rozwinięta, a dojazd w inne rejony miasta może być kłopotliwy. Wiele osób jako środek transportu wybiera też jazdę na rowerze. To świetna okazja do zadbania o sylwetkę i środowisko. Na terenie samej dzielnicy raczej nie ma problemów z parkowaniem. Wybierając się samochodem w stronę centrum, trzeba się liczyć ze staniem w korkach.

Po atrakcje do miasta

Na terenie tej dzielnicy nie ma zbyt wiele atrakcji. Jeśli chcemy wybrać się do kina czy teatru, trzeba będzie pojechać do centrum. Podobnie w kwestii dobrych lokali handlowo usługowych, raczej ich tu nie znajdziesz. Taka jest cena za spokój i ciszę. Jednak dla rodzin z dziećmi na pewno istotny będzie fakt, że jest tu sporo przedszkoli i szkół, a między blokami i osiedlami znajdują się place zabaw.

Ta dzielnica to dobre miejsce zarówno dla młodych rodzin jak i starszych osób. Chociaż dzieli ją zaledwie 10 kilometrów od centrum to doskonałe miejsce, gdzie po pracy można wypocząć w ciszy i spokoju. To taka namiastka mieszkania poza miastem w mieście.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Krakowiec Górki zachodni

PlusyMinusy
Niższe ceny mieszkańSłaba komunikacja
Sporo zieleniBrak rozrywki
Spokojna okolicaMało lokali gastronomicznych

Pin It on Pinterest