Kokoszki — dlaczego warto się tam przeprowadzić?

11 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Choć jest to najdalej położona dzielnica od centrum, jest to rejon często brany pod uwagą podczas kupna mieszkania czy przeprowadzki. Nie tylko ze względów ekonomicznych (jest o wiele taniej niż w dzielnicach bliżej centrum), ale z uwagi na spokojne i zielone tereny, które gwarantują odpoczynek od szybkiego życia codziennego.

Dzielnica mieszkalna i przemysłowa

Powstanie specjalnej strefy ekonomicznej przyczyniło się do większego zaludnienia tej dzielnicy. W Kokoszkach powstało wiele miejsc pracy, dzięki czemu nie ma konieczności dalekich dojazdów do pracy. Jednak nie myślcie, że to tylko zakłady pracy i blokowiska. Nic bardziej mylnego. Wiele zieleni, bliskie otoczenie lasu to świetne miejsca na złapanie oddechu. Jeśli chodzi o samą dzielnicę, to jest ona najdalej wysuniętą na na zachód. Sąsiaduje z Matarnią i Jasieniem. Minusem jest na pewno sporo odległość do morza oraz droga do centrum miasta. Jednak bardzo dobrze rozwinięta komunikacja na terenie Trójmiasta i tu spisuje się bardzo dobrze. Liczne połączenia sprawiają, że z łatwością można przemieszczać się po mieście.

Miejsce dla tych, którzy cenią ciszę

Przeprowadzki w te tereny raczej nie planują studenci, którzy lubią huczne życie. Uczelnie są dość oddalone, więc wybierają miejsca zlokalizowane bliżej nich. Jednak nie myślcie, że to dzielnica dla starszych ludzi. Wybierają je głównie Ci, którzy cenią sobie spokój i ciszę oraz bliską odległość terenów rekreacyjnych. A tych tu nie brakuje. Las Sulmiński, który graniczy z dzielnicą Kokoszki to rozległy teren, który gwarantuje dobrze spędzony czas na świeżym powietrzu. Dodatkowo niedaleko znajduje się jezioro Jasień. Z tego względu przeprowadzkę do tej dzielnicy planują osoby, które nie przepadają za zgiełkiem miasta.

Brak uczelni i nie wiele alternatyw po szkole podstawowej z pewnością jest minusem tej lokalizacji. Poza godzinami szczytu dojazd do centrum nie jest zbyt długi, ale w porach kiedy większość wraca z pracy, może być sporym utrudnieniem. Trzeba wybrać między spokojem w czasie wolnym, czy jednak bliższą odległością od centrum.

Jeśli szukasz ciszy i spokoju, a gwar miasta nie jest dla Ciebie, Kokoszki to idealne miejsce do zamieszkania. Fakt, że znajduje się tam strefa ekonomiczna, pozwala na łatwiejsze zdobycie pracy na miejscu, dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu na dojazdy. Jak każde miejsce, posiada ono plusy i minusy w zależności od oczekiwań mieszkańców.

Plusy i minusy przeprowadzki Kokoszki

PlusyMinusy
tereny zielonespora odległość od centrum
spokojna okolicakorki w godzinach szczytu

niedaleko obwodnicybrak szkół średnich i uczelni
stefa ekonomiczna

Pin It on Pinterest