Kamienna Góra — bezpośredni dostęp do plaży

20 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdyni, recenzje dzielnic

Kamienna Góra — zamieszkaj z pięknym widokiem

Tę dzielnicę od innych rejonów Gdyni wyróżnia przede wszystkim bardzo zróżnicowany teren. Morze raczej kojarzy się z płaskimi powierzchniami i ciężko tu uświadczyć innych widoków. Kamienna Góra to wyjątkowe miejsce pełne atrakcji różnego typu. Ten, kto postanowi przeprowadzić się tutaj, z pewnością nie będzie żałował. Ale to miejsce, tak jak każde inne posiada także swoje wady. Jakie? Zaraz przyjrzymy się bliżej wszystkim jego atutom oraz minusom.

Morze na wyciągnięcie ręki

Jeśli ktoś marzy o spacerach nad brzegiem morza i podziwianiu zachodów słońca z pewnością się nie zawiedzie. Bezpośredni dostęp do plaży oraz popularnych bulwarów to zdecydowanie wielki plus wybrania mieszkania czy domu w tej dzielnicy. Gdyńskie plaże są o wiele mniej przepełnione niż te w Sopocie czy Gdańsku. Jednak w sezonie nawał turystów, którzy parkują, gdzie popadnie, może być kłopotliwy. Ale czy morze tego nie rekompensuje?

Dzielnica luksusu

Choć jest to jedna z najmniejszych powierzchniowo dzielnic Gdyni, to zdecydowanie jest jedną z najdroższych. Nie każdy może sobie pozwolić na wynajem czy zakup mieszkania w tej okolicy. Bardzo rozwinięta infrastruktura, ogrom wydarzeń kulturalnych na wyciągnięcie ręki i widok na morze jednak mają swoją cenę. Luksusowe apartamenty oraz wille w stylu modernistycznym najadą temu miejscu niebywały urok.

Piękne widoki i coś dla miłośników historii

Nazwa tej dzielnicy wywodzi się od góry o tej samej nazwie. Na jej szczycie znajduje się punkt widokowy i trzeba samemu się przekonać jaki niesamowity krajobraz się stamtąd rozpościera. Na samą górę można także wyjechać kolejkę, to kolejna z atrakcji. Do dyspozycji jest także restauracja na jej szczecie. Poza tym dzielnica Kamienna Góra to także miejsce dla fanów historii i militariów. Na jej terenie znajduje się choćby Muzeum Marynarki Wojennej.

Aktywnie czy leniwie?

Zarówno fani plażowania jak i ci, którzy stawiają na aktywny wypoczynek, nie będą mogli narzekać na dostępność miejsc do wypoczynku i rekreacji. Niedaleki Trójmiejski Park Krajobrazowy to miejsce, gdzie można spacerować czy jeździć na rowerze. To także bardzo chętnie wybierane trasy przez biegaczy. Ogrom restauracji gwarantuje szeroki wybór menu oraz doskonałe posiłki. Każdy, nawet najbardziej wymagający smakosz znajdzie tu coś, co zachwyci jego podniebienie. Jeśli chodzi o komunikację, to kursują tu autobusy. Jednak mieszkańcy tej dzielnicy raczej poruszają się swoimi samochodami. W sezonie letnim trzeba brać pod uwagę możliwe korki.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Kamienna Góra

PlusyMinusy
Dostęp do morza
Wysokie ceny
Luksusowa dzielnicaProblemy z parkowaniem
Zaplecze gastronomiczneKorki w sezonie

Pin It on Pinterest