Grabówek — kameralna dzielnica

7 kwietnia 2022 | Przeprowadzka do Gdyni, recenzje dzielnic

Szukasz ciszy i spokoju, a jednocześnie zależy Ci na bliskości centrum i dostępie do licznych atrakcji kulturalnych? Mieszkanie W Gdyni może zapewnić ci to wszystko i o wiele więcej. Tym razem przyjrzymy się bliżej dzielnicy Grabówek, jednej z dzielnic Gdyni.

Tereny zielone — coś dla aktywnych

Ta dzielnica Gdyni graniczy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. To daje ogromne możliwości do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Świetne trasy do spacerowania i jazdy na rowerze przyciągają mieszkańców oraz wielu turystów. Takie tereny pozwalają na chwilę odetchnienia po pracy czy całodzienne wycieczki.

Gdzie po atrakcje?

Co prawa na terenie samej dzielnicy nie ma zbyt wiele atrakcji, ale centrum jest położone niedaleko. A tam czekają plaże, deptak, ogrom lokali gastronomicznych. Ale to nie wszystko. Fani kultury znajdą tu także coś dla siebie. Gdyńskie plaże są mniej zatłoczone niż te w sąsiedniej Gdyni czy Sopocie. Można wybrać się na wycieczkę na molo czy na klif w Orłowie. Gdynia jest uznawana za jedno z lepszych miast do życia w Polsce. To miasto bardzo szybko się rozwija, przyciąga wielu inwestorów, pojawiają się tu nowe i bardzo atrakcyjne apartamenty oraz miejsca pracy.

Dzielnica dla młodych?

Na terenie tej dzielnicy znajduje się Państwowa Szkoła Morska. Stąd w tej dzielnicy chętnie zamieszkują młodzi ludzie, ale także inżynierowie. To na pewno dzielnica dla osób, które cenią sobie miejsca, gdzie odetchną po całym dniu i znajdą ukojenie na łonie natury. Na terenie Grabówka planowane są liczne inwestycje, w tym powstanie nowych ścieżek rowerowych. Dzielnica jest chętnie wybierana także przez rodziny z dziećmi, jest tu sporo przedszkoli i szkół.

Dobra komunikacja

Dobre połączenia komunikacyjne to coś, na co zwracają uwagę osoby poszukujące miejsca do przeprowadzki. Nie każdy posiada własny samochód, a nawet jeśli to często jazda komunikacją jest o wiele szybsza niż stanie w korkach. Dzielnica posiada połączenia trolejbusowe i autobusowe. W sezonie kiedy wszędzie roi się od turystów, zdecydowanie łatwiej będzie poruszać się komunikacją albo jednośladem.

Z pewnością zamieszkanie w dzielnicy Grabówek ma wiele zalet, ale posiada też wady. Tereny rekreacyjne, ogrom zieleni i niedaleka odległość do centrum sprawiają, że to spokojne miejsce, ale niedaleko jest wiele atrakcji. Brakuje tu na pewno lokali handlowo usługowych oraz miejsc przyjaznym dla dzieci. Jednak sam fakt mieszkania nad morzem chyba to wszystko rekompensuje.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Grabówek

PlusyMinusy
Dobra infrastrukturaMało lokali handlowo usługowych
Tereny rekreacyjneKorki w sezonie
Spokojna dzielnicaMało miejsce do zabawy dla dzieci

Pin It on Pinterest