Górny Sopot — aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu

17 marca 2022 | Przeprowadzka do Sopotu, recenzje dzielnic

Zamieszkaj nad morzem

Co przychodzi Ci na myśl, myśląc o mieszkaniu nad morzem? Godziny wylegiwania się na plaży i niekończące się spacery brzegiem morza? Z pewnością miejscowości nadmorskie oferują ogrom możliwości aktywnego wypoczynku, jednak mieszkanie w nich, zwłaszcza w sezonie może być dość uciążliwe. Jakie miasto i jaką dzielnicę wybrać?

Sopot — miasto atrakcji

Bez wątpienia Sopot jest jednym z najdroższych miast do zamieszkania. Przeprowadzka u będzie się wiązała z wysokim kosztem zakupu czy wynajmu nieruchomości. To miasto ekskluzywne i tętniące życiem. Tym razem bliżej przyjrzymy się dzielnicy Górny Sopot, gdzie króluje willowa zabudowa, ale znajdziemy tam też bloki, gdzie mieszkania mogą być trochę tańsze. Na terenie tej dzielnicy znajduje się Opera Leśna, w której odbywają się liczne koncerty i występy artystyczne. Odległość do morza jest naprawdę niewielka. Spacerem dojdziemy tam w kilka minut. Warto zostawić auto pod domem, bo zaparkowanie w sezonie, ale także poza nim, zwłaszcza w weekendy może być kłopotliwe. Podobnie wizytówka Sopotu, czyli piękne molo to miejsce na wyciągnięcie ręki. Sopocki las, który granicz z tą dzielnicą to kolejna możliwość do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Komunikacja miejska — dobre połączenie

Całe Trójmiasto jest ze sobą bardzo dobrze skomunikowane. Dzięki szybkiej kolei możemy dostać się zarówno do Gdyni czy do Gdańska, gdzie większość dojeżdża na uczelnie czy do pracy. Poruszanie się po samym Sopocie niestety jest dość kłopotliwe, musimy liczyć się z korkami, a znalezienie miejsca do zaparkowania nie jest łatwe. Jednak rekompensuje to bliskość morza.

Dla kogo to miejsce?

Ta dzielnica, z resztą jak każda inna w Sopocie uznawana jest za miejsce drogie i luksusowe. Wiele osób ma tu swoje mieszkania, które wykorzystuje w sezonie, a w pozostałym czasie stoją puste lub są wynajmowane. Ceny sprawiają, że nie każdy może sobie pozwolić na zamieszkanie tu. Jednak Górny Sopot obfituje w ogrom możliwości. Nie brak tu restauracji, można wybierać w różnych daniach i kuchniach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Sąsiedztwo Gdyni i Gdańska daje także wiele możliwości, choćby jeśli chodzi o prowadzenie własnego biznesu czy znalezienie pracy. Wielu inwestorów decyduje się na przenoszenie biznesów w te atrakcyjne rejony. To prestiżowe miejsca, które mogą być świetną wizytówką biznesu.

Jeśli lubisz życie na wysokich obrotach, a jednocześnie jesteś fanem aktywnego wypoczynku to z pewnością dobre miejsce dla Ciebie. Spacery po plaży czy pobliskim lesie zachęcają do spędzania czasu poza domem.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Górny Sopot

PlusyMinusy
Wiele wydarzeń kulturalnychCeny nieruchomości
Odległość do morzaProblemy z parkowaniem
Bogate zaplecze kulinarne
Duża ilość turystów również poza sezonem

Tereny zielone

Pin It on Pinterest