Gdynia Pogórze — zamieszkaj nad morzem

28 czerwca 2022 | recenzje dzielnic

Gdynia od wielu lat cieszy się opinią najlepszego miejsca do zamieszkania. To modernistyczne miasto, które cały czas się rozwija, oferuje wiele. Przeprowadzka to zawsze konieczność podjęcia decyzji, gdzie warto zamieszkać. Przedstawiamy plusy i minusy mieszkanie w dzielnicy Pogórze w Gdyni.

Jaka zabudowa?

Sama dzielnica Pogórze sąsiaduje ze wsią o tej samej nazwie. Jest tu więc sporo terenów, na których dopiero powstają nowe inwestycje. Są to najczęściej osiedla domów w zabudowie szeregowej. Jeśli chodzi o pozostałe budownictwo w tej dzielnicy, to są to przede wszystkim bloki i domy jednorodzinne.

Spora przestrzeń

W tej dzielnicy jest jeszcze wiele terenów, które nie są zagospodarowane. Jest tu sporo zieleni, a wielkim atutem jest niedaleki rezerwat. Fanów aktywności na świeżym powietrzu na pewno ucieszy też, niedaleki Trójmiejski Park Krajobrazowy. To miejsce przyciąga wiele osób z Trójmiasta. Można tu spacerować, jeździć na rowerze, biegać. Połączenia lasu i niedalekiego morza to możliwość spędzania sporej ilości czasu na powietrzu.

Komunikacja

Zdecydowanie sporym atutem dzielnicy Pogórze jest fakt, że graniczy ze Śródmieściem. Jednak w godzinach szczytu trzeba się liczyć z korkami. Dojazd do centrum poza szczytem to ok. 10-15 minut samochodem. Niestety nie ma tu połączenia tramwajowego, kursują za to autobusy.

Oferta edukacyjna

W tej dzielnicy jest sporo żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych, a niedaleko do centrum oferuje jeszcze więcej. Ta dzielnica jest chętnie wybierana przez rodziny, którym zależy na domu z ogrodem i niedalekiej odległości do centrum. Tam też są dobre szkoły średnie.

Gastronomia

W samej dzielnicy raczej nie ma zbyt wielu dobrych lokali, jednak bliskość centrum daje nowe możliwości. Tam można skosztować dań kuchni całego świata. Nie brakuje tam restauracji, knajp i barów, w których tętni życie do rana. Większe sklepy i galerie tez są zlokalizowane bardziej w centrum miasta.

Oferta kulturowa

W tym przypadku także nie obędzie się bez wizyty w centrum. To tu odbywają się liczne koncerty i festiwale, są też Muzea, które warto odwiedzić. Gdynia, choć jest młodym miastem, oferuje sporo atrakcji dla mieszkańców. A dodatkowo bardzo dobre połączenie choćby z Gdańskiem, to kolejna możliwość na spędzenie czasu.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Gdynia Pogórze

PlusyMinusy
Bliskość centrumBrak oferty kulturowej
Tereny zieloneKorki
Ceny nieruchomości
Spokojna okolica

 

Pin It on Pinterest