Nowy Port — zamieszkaj w Gdańsku

12 lipca 2022 | recenzje dzielnic

Przeprowadzka nad morze to marzenie wielu osób. Kusi ich czyste powietrze, możliwość spacerowania brzegiem morza oraz mieszkanie w tej części Polski, gdzie uważa się, że ludzie żyją wolniej. Zanim jednak padnie decyzja o zmianie miejsca zamieszkania, warto poznać zalety i wady mieszkania w danej dzielnicy. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje, jakie trzeba wiedzieć o dzielnicy Nowy Port.

Mieszkanie w dzielnicy portowej

Jak sama nazwa wskazuje, te tereny są terenami portowymi. Ceny nieruchomości są tu bardzo wysokie i niewiele jest tu nowo powstałych osiedli. Mimo to kamienice i bloki z rynku wtórnego mają bardzo wysokie ceny za metr. Jednak widok na wodę i nieco industrialny klimat jest obecnie w modzie.

Komunikacja

Bardzo często kluczową decyzją o tym gdzie zamieszkać jest połączenie komunikacyjne z innymi częściami miasta. W przypadku dzielnicy Nowy Port można powiedzieć, że jest tu bardzo dobra infrastruktura komunikacyjna. Jeżdżą tu zarówno tramwaje, jak i autobusy, a zdecydowanym plusem jest też szybka kolej, którą można dojechać też do sąsiednich miast jak Sopot czy Gdynia. Z punktu widzenia dojeżdżania do pracy, to bardzo dobra opcja, z której korzysta wiele osób. Wolą jechać komunikacją, dzięki czemu nie muszą stać w korkach. A korki, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym są tu dość duże.

Wiele atrakcji

W tej dzielnicy Nowy Port można spotkać sporo turystów, ponieważ jest tu kilka ciekawych i wartych zobaczenia atrakcji. Jedną z nich jest latarnia morska. Warto także wybrać się na spacer szlakiem zabytkowych kamienic, a z tej dzielnicy jest też świetny widok na Westerplatte. Nie ma tu jednak zbyt wielu terenów zielonych, na co skarżą się mieszkańcy.

Dla kogo jest to dzielnica?

W tej dzielnicy nie ma zbyt wiele atrakcji dla dzieci, podobnie w kwestii edukacji. Do żłobka czy przedszkola trzeba będzie dojechać gdzie indziej. Mimo to rodziny z dziećmi decydują się na mieszkanie w tej okolicy. Jest tu też sporo seniorów, a studentów raczej odstraszają wysokie ceny za wynajem.

Kultura i gastronomia

Nie trzeba się stąd daleko ruszać, żeby dobrze zjeść czy nawet wybrać się do kina. Trzeba powiedzieć, że na terenie tej dzielnicy jest w czym wybierać, jeśli chodzi o dobrą kuchnię. Poza kinem jest tu też Centrum Sztuki Współczesnej. Jeśli ktoś planuje zakupy w dużej galerii handlowej, to konieczny będzie dojazd w inne rejony.

Plusy i minusy przeprowadzki – Gdańsk Nowy Port

PlusyMinusy
Piękne widokiKorki
Spokojna okolicaBrak zieleni
Dobra komunikacjaKiepska oferta edukacyjna

Pin It on Pinterest