Młyniska — zamieszkaj niedaleko centrum

12 lipca 2022 | recenzje dzielnic

Dzielnica Młyniska kusi wiele osób, które planują przeprowadzkę z uwagi na bliskość Śródmieścia. Część tej dzielnicy to tereny przemysłowe i stoczniowe, więc tylko niektóre jej rejony są mieszkalne. Jak wygląda życie w tej dzielnicy? Czego się spodziewać planując tam przeprowadzkę?

Dla kogo to dobre miejsce?

W tej dzielnicy chętnie zamieszkują młode rodziny oraz seniorzy. Z uwagi na bliskość do Śródmieścia ta dzielnica często kusi także studentów i singli, którzy stawiają pierwsze kroki zawodowe. Jednak z uwagi na to, że nie ma tu zbyt wielu miejsc do rozrywki czy spotkań, raczej wybierają inne okolice. Jest to dzielnica spokojna, jednak wiele osób obawia się, że część dzielnicy znajduje się na terenach, które mogą być zagrożone zalaniem. I choć ta część, która jest zamieszkiwana, znajduje się daleko od niej, to jednak jest źródłem wielu obaw nowych mieszkańców.

Dobra komunikacja

Dojazd do centrum miasta zajmuje stąd ok. 10 minut. Zdecydowanym plusem jest fakt, że jest tu możliwość korzystania z szybkiej kolei. Na to rozwiązanie decyduje się wiele osób na co dzień. O wiele bardziej opłaca im się korzystanie z komunikacji, niż stanie w aucie w korkach. Kursują tu także autobusy i tramwaje. Jednak nie wszędzie można tu dotrzeć komunikacją. Na samą część wyspy, na której leży ta dzielnica, można dotrzeć jedynie rowerem lub samochodem.

Oferta edukacyjna

Choć jest to dzielnica Młyniska chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi, to nie ma tu dobrej oferty edukacyjnej. Jednak niedalekie centrum, oferuje wiele, a dojazd jest bardzo komfortowy. Jak na tak małą dzielnicę jest tu sporo sklepów.

Sport i rekreacja

Miasto Gdańsk jest bardzo przyjazne rowerzystom. Jest tu wiele ścieżek rowerowych, które zachęcają nie tylko do aktywności, ale wiele osób decyduje się na jeżdżenie rowerem do pracy czy na uczelnię. Na terenie dzielnicy Młyniska nie ma zbyt wiele miejsc do spacerowania, podobnie w kwestii placów zabaw.

Gastronomia i kultura

Miłośnicy dobrej kuchni będą musieli wybrać się bliżej centrum. Podobnie w kwestii wydarzeń kulturowych. Jednak wiele osób, które tu mieszka uważa to za plus. Dojazd do centrum zajmuje chwilę, a dzięki temu, że wydarzenia odbywają się nieco dalej, jest tu spokojnie.

Zdecydowanie mieszkanie w tej dzielnicy ma swoje plusy, są nimi choćby szybki dojazd do centrum i dostęp do wszystkich atrakcji i wygód, jakie ono oferuje. Jednak te tereny wciąż częściowo objęte są ryzykiem zalania, co wiele osób zniechęca.

Plusy i minusy przeprowadzki – Gdańsk Młyniska

PlusyMinusy
Niskie ceny mieszkańKiepska oferta edukacyjna
Dobra komunikacjaBrak oferty rozrywkowej
Bliskość centrumObszary przemysłowe

Pin It on Pinterest