Zamieszkaj niedaleko morza — Działki Leśne Gdynia

26 kwietnia 2022 | Przeprowadzka do Gdyni, recenzje dzielnic

Już sama nazwa tej dzielnicy sugeruje, że są to tereny spokojne i skąpane w zieleni. Jeśli ktoś planuje przeprowadzkę nad morze, warto rozważyć tę dzielnicę z uwagi na jej dobre położenie oraz stosunkowo niewielkie jak na Gdynię ceny. Sama dzielnica jest jedną z najmniejszych w mieście, jednak poza blokami mieszkalnymi nie brakuje tu terenów zielonych, które zachęcają do wypoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Poza tym dzielnica jest położona w sąsiedztwie śródmieścia, graniczy także ze Wzgórzem św. Maksymiliana. To miejsce jest często wybierane przez mieszkańców i turystów na spacery.

Dla kogo to dobre miejsce?

Ta dzielnica, Działki Leśne, jest rekomendowana dla młodych rodzin z dziećmi, ze względu na sporą ilość żłobków i przedszkoli, gdzie nie ma problemu z dostaniem się. Ale tak naprawdę w tej okolicy każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrze będą się tu czuły osoby, które cenią sobie spokój, a jednocześnie zależy im na niedalekiej odległości od centrum. To dobre miejsce zarówno ale starszych jak i młodszych osób. Nie brakuje tu placówek medycznych, edukacyjnych, a także miejsc do sportu i rekreacji. Choć jest to mała dzielnica, to naprawdę oferuje wiele swoim mieszkańcom.

Rekreacja na terenie dzielnicy

Bliskość zarówno centrum jak i Zatoki Puckiej sprawia, że to miejsce to świetny punkty wypadowy na liczne wycieczki. Miłośnicy plażowania mogą korzystać z uroków gdyńskich piasków, warto także wybrać się nieco dalej i zobaczyć choćby klif w Orłowie. Na terenie samej dzielnicy Działki Leśne nie brakuje miejsc do spacerowania czy wypoczynku na świeżym powietrzu. Jest tu także miejsce do jazdy na rolkach czy rowerach. Miłośnicy architektury z pewnością docenią piękno zabytkowych willi i kamienic, które się tu znajdują i tworzą tak zwany Gdyński Szlak Modernizmu. Jednocześnie jeżeli zależy komuś na atrakcjach kulturalnych to, co centrum stąd jest naprawdę nie daleko, a tam znajdują się kina, teatry i odbywa się wiele ciekawych wydarzeń.

Komunikacja dzielnicy Działki Leśne

Ta dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana nie tylko z resztą miasta, ale z całym Trójmiastem. Szybka Kolej to bardzo dobra i wygodna opcja. Wiele osób korzysta z niej, na co dzień dojeżdżając do szkoły, czy pracy. Samo poruszanie się po Gdyni także nie jest problematyczne. Nie brakuje tu autobusów czy trolejbusów. W sezonie letnim trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość z uwagi na korki, jakie mogą się pojawić i problemy ze znalezieniem miejsca do parkowania.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Działki Leśne

PlusyMinusy
Dostęp do przedszkoli i szkółBrak bezpośredniego dostępu do morza
Dobra komunikacjaSporo turystów
Niedaleko centrumProblemy z parkowaniem

Pin It on Pinterest