Dolny Sopot — zamieszkaj w prestiżowej dzielnicy

23 marca 2022 | Przeprowadzka do Sopotu, recenzje dzielnic

Przeprowadzka do Sopotu

Nie da się ukryć, że nieruchomości na terenie nie należą do tanich. Wiele osób zakup mieszkania w tym mieście traktuje jako inwestycje pod wynajem długo i krótko terminowy. O czym musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na przeprowadzkę do Sopotu?

Widok z okien na molo

Sopockie molo bezwątpienie jest wizytówką tego miasta. Wybierając na miejsce przeprowadzki dzielnicę Dolny Sopot, będziemy mieli bezpośredni dostęp do tej atrakcji. Jednak coś za coś. Piękne widoki to jedno, ale zdecydowanym minusem są tłumy turystów. Nawet poza sezonem to miejsce jest dość zatłoczone. Sopockie plaże są uznawane za jedna z najładniejszych. Tuż przy nich zlokalizowane są liczne eleganckie bary, a oferta gastronomiczna jest bardzo bogata. Każdy, nawet najbardziej wybredny smakosz, znajdzie tu coś dla siebie. Ale czy może być coś piękniejszego niż podziwianie zachodu słońca z kieliszkiem wina w ręce?

Wille i apartamenty

Przeważającą zabudową dzielnicy Dolny Sopot są wille, eleganckie domy jednorodzinne oraz luksusowe apartamentowce. Sopot jeśli chodzi o ceny nieruchomości, jest jednym z najdroższych miasta, a im mniejsza odległość od morza i plaży tym ceny idą w górę. Na terenie samej dzielnicy znajduje się także wiele hoteli, a co za tym idzie raczej ciężko mówić tu o enklawie spokoju.

Coś dla aktywnych

Poza sąsiedztwem z morzem, gdzie można spacerować po plaży całymi godzinami, Sopot to także wiele terenów zielonych. Z pewnością spotkamy tu wielu biegaczy, rowerzystów czy ludzi jeżdżących na rolkach. Świetna trasa, którą można dojść do Gdańska, lub kierując się w drugą stronę pod klif w Orłowie, zachęca do wyjścia z domu. A wieczorem miasto oferuje wiele atrakcji i z pewnością, nikt tu nie kończy zabawy o 22.

Dobre połączenie

Dolny Sopot jest dość dobrze skomunikowany z sąsiednimi miastami. W sezonie wakacyjnym musimy się liczyć z korkami oraz problemem ze znalezieniem miejsca do parkowania. Choć mieszkańcy Sopotu raczej korzystają ze swoich samochodów, to alternatywą jest także Szybka Kolej, która dowiezie nas do Gdańska czy Gdyni.

Ta dzielnica jest rekomendowana dla osób, które z jednej strony cenią sobie bliskość morza i lasów, a z drugiej lubią luksusowe życie. Ceny nieruchomości są bardzo wysokie, ale mieszkając z takim widokiem, nie może być inaczej. Bogata oferta kulturalna i rozrywkowa to kolejne atuty. Z pewnością to miejsce, gdzie nie można się nudzić. A ten, kto będzie szukał, odrobimy spokoju, też z pewnością ją znajdzie.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Dolny Sopot

PlusyMinusy
Bliskość morzaCeny
Prestiżowa dzielnicaKorki w sezonie
Dużo lokali gastronomicznychZatłoczone plaże
Bogata oferta kulturowa

Pin It on Pinterest