Dębica — oaza spokoju niedaleko lasu

14 kwietnia 2022 | Przeprowadzka do Elbląga, recenzje dzielnic

Zamieszkaj w Dębicy

Ta dzielnica to zdecydowanie świetne miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój i ciszę. Niedaleki las to świetne miejsce do spacerowania, a oddalenie od centrum sprawia, że nie ma tu dużego ruchu, korków i problemów z parkowaniem.

Domki z dala od szumu miasta

Na terenie tej dzielnicy dominuje zabudowa domów jednorodzinnych i bliźniaków. To doskonałe miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi jak i osób starszych. Mieszkańcy tej dzielnicy są też ze sobą dość zżyci. Chętnie pomagają sąsiadom w razie potrzeby i spotykają się na wspólne grillowanie. To miejsce, gdzie z pewnością każdy zostanie ciepło przyjęty. Jeśli marzy Ci się własny kawałek ogródka to, Dębica to zdecydowanie świetna lokalizacja do zamieszkania.

Ogrom zieleni

Dzielnica Dębica jest położona na uboczu miasta. Kiedyś te tereny były wsią przylegającą do miasta. Z jednej strony sąsiaduje z Bażantarią. To park leśny, który jest uwielbianym miejscem przez mieszkańców Elbląga. To doskonałe miejsce do spacerowania, jazdy na rowerze. Można tu także zorganizować ognisko czy grilla – na terenie parku są ławki i wiaty, co zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Jak wygląda komunikacja?

Na terenie tej dzielnicy kursują autobusy, którymi można dojechać w wiele innych miejsc. Raczej nie ma tu problemu z korkami czy z brakiem miejsca do zaparkowania. W jednej z części dzielnicy znajduje się cmentarz i w niedziele może się tu lekko korkować.

Zaplecze gastronomiczne i lokale usługowe

Zdecydowanym minusem przeprowadzki do tej dzielnicy jest kiepskie zaplecze kulinarne. Można skorzystać z jedzenia na dowóz, jednak jeśli będziemy chcieli usiąść w restauracji, to raczej konieczna będzie wizyta w centrum. Podobnie w temacie sklepów i lokali usługowych, nie ma ich tu zbyt wiele. Oferta edukacyjna też jest dość uboga. Jednak raczej mieszkańcy się na to nie skarżą. Elbląg jest raczej małym miastem, dojazd do innych jego części nie zajmuje dużo czasu. W mieście jest całkiem spory wybór przedszkoli i szkół, a także szkół średnich. Jest tu także uczelnia. Sporo studentów decyduje się na dojeżdżanie na zajęcia do Gdańska.

Dzielnica Dębica to dobre miejsce dla wszystkich, którym zależy na ciszy, spokoju i klimatycznej okolicy. Pobliski las to świetne miejsce, gdzie można aktywnie wypocząć po całym dniu. Brak lokali na miejscu i kiepska oferta edukacyjna nie zniechęcają planujących zamieszkać w pobliżu.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Dębica

PlusyMinusy
Spokojna okolicaBrak szkół
Bliskość lasuKiepskie zaplecze gastronomiczne
Zabudowa domków jednorodzinnych
Brak lokali usługowych

Pin It on Pinterest