Cisowa — spokój na obrzeżach

23 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdyni, recenzje dzielnic

To jedno z chętniej wybieranych miejsc na obrzeżach Gdyni. Nieruchomości szukają tu zarówno młode rodziny, studenci, jak i starsi ludzie. Bardzo dobra komunikacja sprawia, że dojazd w inne rejony nie stanowi żadnego problemu, a dodatkowym plusem jest niedaleka obwodnica. Jakie są zalety i wady przeprowadzki do tej dzielnicy?

Miejsce dla ceniących bliskość natury

Zdecydowanie jest to miejsce dla tych, którzy stronią od hałaśliwego życia w centrum. I choć sam dojazd z dzielnicy Cisowa do centrum miasta nie zajmuje dużo czasu, to można tu na prawdę odpocząć. Tereny zielone zachęcają do spacerowania oraz uprawiania innych sportów. Samo położenie dzielnicy także jest dość atrakcyjne. Graniczy ono z dzielnicą Pogórze oraz Chylonia, od południowej strony graniczy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. To miejsce jest chętnie odwiedzane nie tylko przez okolicznych mieszkańców, ale także tych z innych miast, czy turystów, chcących nacieszyć oczy widokiem natury. Dzielnica nie ma co prawda dostępu do morza, ale korki w Gdyni są zdecydowanie mniejsze niż w Gdańsku czy Sopocie, więc dojazd na plażę nie zajmie długo.

Kilka słów o mieszkańcach

Mieszkańcy tej dzielnicy to zarówno młode rodziny jak i starsi ludzie. Z uwagi na niedaleką odległość Uniwersytetu, jest tu także sporo studentów. Jednak sama dzielnica cieszy cię opinią spokojnej. Jak na miejsce położne na obrzeżach miasta ceny są tu dość wysokie. Liczne inwestycje, które są tu planowane, mają sprawić, że dzielnica Cisowa będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. W planach są nowe place zabaw, czy budowa ścieżek rowerowych. Ale i bez tego nie brakuje tu miejsc do aktywnego spędzania czasu.

Komunikacja i korki

W godzinach szczytu na pewno nie unikniemy korków. Jeśli podróżujemy samochodem, dojazd z Cisowej do centrum oddalonego o ok. 8 km może zająć od 15 do nawet 40 minut. Jeśli chodzi o alternatywy, to mieszkańcy mają do dyspozycji autobusy i trolejbusy, a także Szybką Kolej Miejską. W kilka chwil mogą dostać się choćby do Gdańska. Ogólnie całe Trójmiasto uważane jest za bardzo dobrze skomunikowane.

Gdynia jest stosunkowo młodym miastem, ale bardzo dynamicznie rozwijającym się. Powstaje tu wiele atrakcyjnych miejsc pracy, a inwestorzy zachęcenie atrakcyjną i prestiżową lokalizacją chętnie decydują się na inwestowanie w te rejony. Miasto daje spore możliwości jeśli chodzi o rynek pracy. To jednocześnie spokojne miejsce do życia, a także szansa na dynamiczny rozwój zawodowy.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Cisowa

PlusyMinusy
Spokojna okolicaOdległość od morza
Tereny rekreacyjneKorki w godzinach szczytu
Taniej niż w centrumOdległość od centrum
Dobra komunikacja

Pin It on Pinterest