Chylonia — miejsce wypoczynku, ciszy i spokoju

11 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdyni, recenzje dzielnic

Planujesz przeprowadzkę? Sprawdź co oferuje Gdynia Chylonia

Nie ulega wątpliwości, że Gdynia to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Mimo swojej niedługiej historii miejskiej znajduje się tam wiele inwestycji, które przyciągają nowych mieszkańców, a także kolejnych inwestorów.

Przeprowadzka do Chyloni

Ta dzielnica jest aktualnie najbardziej zaludnioną jeśli chodzi o całe miasto. Sama Gdynia jest bardzo często wskazywana, jako jedno z lepszych miejsc do zamieszkania. Choć sama Chylonia jest nieco oddalona od piaszczystej plaży, to nie ulega wątpliwości, że koszty przeprowadzki i zamieszkania tam są o wiele niższe niż w pozostałych rejonach miasta. Niegdyś ta dzielnica raczej była uważana za niezbyt spokojną, jednak poprzez nowe inwestycje oraz napływ ludzi z innych części Polski się to zmieniło.

Plusy i minusy — co warto wiedzieć

Mimo sporego zaludniania ta dzielnica nie straciła wiejskiego uroku, co przyciąga miłośników ciszy i spokoju. Oczywiście nie brakuje tu zabudowy apartamentowców, ale na obrzeżach dzielnicy zlokalizowane są raczej osiedla bliźniaków i domków jednorodzinnych. Liczne tereny zielone zachęcają do wycieczek pieszych czy rowerowych. Dojazd do centrum Gdyni nie jest zbyt czasochłonny. Dzięki komunikacji łączącej Trójmiasto można też bardzo szybko dojechać do Sopotu czy Gdańska. Jeśli chodzi o ruch samochodowy to oczywiście w godzinach szczytu pewnie pojawiają się korki, ale niedaleka odległość do obwodnicy jest dużym plusem. Chylonia nie jest raczej miejscem chętnie wybieranym przez studentów, z uwagi na dalszą odległość do uczelni oraz spokojniejszy tryb życia jaki się tu wiedzie. Sama Gdynia oferuje wiele atrakcji. Plaże tu są mniej zaludnione niż w Gdańsku.

Na terenie całego miasta jak i samej dzielnicy Gdynia Chylonia są czynione liczne inwestycje mające jeszcze poprawić komfort życia mieszkańców. Niewielka liczba miejsc parkingowych jest zdecydowanym minusem, jednak dobre połączenia komunikacji miejskiej mają zachęcić mieszkańców do zostawiania aut pod blokiem, bowiem problemy z parkowaniem są głównie w centrum czy okolicy plaż. Jeśli chodzi o ofertę kulturalną, to jest ona w wiele uboższa niż choćby w Gdańsku. Wiele imprez i wydarzeń kulturalnych jednak tam jest organizowana.

Każda dzielnica ma swoje wady i zalety. Chylonia to z pewnością miejsce dla tych, którzy lubią możliwość wypoczynku w ciszy i spokoju. Nietknięte jeszcze, wiejskie tereny, jakie się tam znajdują, tworzą sielankowy krajobraz. Jeśli jednak, ktoś lubi życie w szybszym tempie zawsze może wybrać się do sąsiadujących miast.

Plusy i minusy przeprowadzki Chylonia

PlusyMinusy
dobra komunikacjabrak oferty kulturalnej
spokojna okolicanajludniejsza dzielnica
planowane liczne inwestycjemała ilość miejsc parkingowych
niedaleko do centrum

Pin It on Pinterest