Chwarzno Wiczlino — tereny do sportu i rekreacji

7 kwietnia 2022 | Przeprowadzka do Gdyni, recenzje dzielnic

Cenisz sobie spokój? Zamieszkaj na obrzeżach

Jeśli szukasz domu czy mieszkania w dzielnicy, która jest cicha i spokojna to wybranie obrzeży miasta wydaje się być najlepszym wyborem. To świetna lokalizacja dla tych, którzy lata studenckiego, szalonego życia mają za sobą i bardziej cenią sobie wypoczynek na łonie natury. Jakie są plusy i minusy przeprowadzki do dzielnicy Chwarzno Wiczlino?

Dla tych, którzy chcą być z dala od centrum

Ta dzielnica jest najmniej zaludnioną ze wszystkich dzielnic Gdyni. Dzięki temu z pewnością nie ma tu zabudowy okno w okno, która pojawia się w dzielnicach bliżej centrum, gdzie każdy metr jest na wagę złota. Ma to także swoje słabe strony, jeśli ktoś pracuje w centrum, dojazd tam może zająć nawet godzinę i na pewno nie unikniemy stania w korkach. To dzielnica chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi i seniorów. Często hałaśliwi studenci wybierają lokalizacje bliżej uczelni czy gwaru miejskiego życia.

Wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu

Oferta żłobków, przedszkoli i szkół jest tu jak na tak małą dzielnicę bogatą. Dzięki temu rodzice nie muszą tracić czasu na odwożenie dzieci na drugi koniec miasta. Zwłaszcza teraz, kiedy praca zdalna stała się standardem, dla nich to też oszczędność czasu. Poza tym nie brak tu sklepów oraz lokali usługowych. Uboga jest natomiast oferta kulturalna.

Potencjał dzielnicy

Duży potencjał w tym rejonie odkryli niedawno deweloperzy i zaczęły się tu pojawiać nowe, ekskluzywne osiedla. Planowane są kolejne inwestycje. A wraz z nimi z pewnością powstanie także więcej lokali gastronomicznych oraz innych.

Komunikacja

Z uwagi na odległość od centrum komunikacja nie jest tu mocno rozwinięta. Jeżdżą tu tylko autobusy, więc dojazd bez własnego środka transportu może być kłopotliwy.

Tereny do sportu i rekreacji

Miłośników jazdy na rowerze na pewno ucieszy fakt, że na terenie dzielnych Chwarzno Wiczlino jest wiele ścieżek rowerowych, które zachęcają do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Poza tym znajdują się tam place zabaw, boiska oraz kort tenisowy. Nie trzeba wcale jechać do centrum, żeby aktywnie i ciekawie spędzić czas.

Mieszkanie na uboczu na swoje wady i zalety. Nie jest to miejsce dla każdego, nie każdy będzie się tu dobrze czuł. Jeśli cenisz sobie spokój i nie potrzebujesz gwaru miasta i jego szybkiego tempa życia to idealne miejsce dla Ciebie. Jeśli jednak cenisz sobie bliskość plaż czy rozrywkowe życie zdecydowanie warto poszukać gdzie indziej.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Chwarzno Wiczlino

PlusyMinusy
Cisza i spokojna okolica
Odległość od centrum
Liczne inwestycjeKiepska komunikacja
Tereny do rekreacjiBrak dostępu do morza
Dużo szkół

 

Pin It on Pinterest