Dzielnica Chełm — zamieszkaj w centrum miasta

11 maja 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Gdańsk co roku przyciąga wiele osób, które postanawiają się tu przeprowadzić. To miasto o wielu możliwościach, a dodatkowym atutem jest świeże powietrze i dostęp do morza. Wybierają miejsce zamieszkania, należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, jakie są plusy i minusy zamieszkania w dzielnicy Chełm?

Dobre położenie

Choć jest to jedna z najmniejszych powierzchniowo dzielnic, zdecydowanie dużym plusem jest jej położenie praktycznie w samym centrum miasta. Z uwagi na to, że jest tu ograniczona przestrzeń, nie ma tu raczej miejsca na nowe inwestycje, a ceny nieruchomości — zarówno kupna jak i wynajmu są dość wysokie. Jednak jeśli zależy komuś na mieszkaniu w spokojnej okolicy, ale jednocześnie mając na wyciągnięcie ręki wszystkie możliwości życia w centrum, to zdecydowanie dobre miejsce do zamieszkania.

Dla kogo to dobre miejsce?

Jeśli ktoś ceni sobie dostęp do obiektów oferujących kulturę i rozrywkę czy gastronomię, to na pewno nie będzie tu zawiedziony. Im bliżej centrum, tym więcej możliwości. Dojazd na uczelnie nie zajmie stąd dużo czasu, niedaleko jest choćby Gdańska Szkoła Wyższa, czy Uniwersytet Medyczny. Z uwagi na problemy z miejscami w żłobkach i przedszkolach rodziny powinny dobrze rozważyć zakup mieszkania w tej dzielnicy. Nie brakuje tu terenów do rekreacji zarówno dla dzieci jak i dorosłych, ale trzeba się liczyć z koniecznością odwożenia dzieci do placówek gdzieś dalej. Jeśli ktoś ceni sobie ciszę i spokój, to powinien wybrać dzielnice oddalone dalej od centrum. Tu króluje zabudowa z dużej płyty oraz nowocześniejsze bloki.

Komunikacja — jak wygląda ta kwestia?

Trzeba przyznać, że dzielnica Chełm jest doskonale skomunikowana z całą resztą miasta, a także całym Trójmiastem. Kursują tu zarówno tramwaje jak i autobusy. Dojazd samochodem do centrum zajmuje ok. 10 minut, jednak w godzinach szczytu i sezonie wakacyjnym trzeba się uzbroić w większą cierpliwość. Nie brakuje tu także infrastruktury dla rowerzystów, a z roku na rok coraz więcej osób wybiera rower zamiast samochodu.

Tereny rekreacyjne i rozrywka

Jeśli chodzi o same parki, to nie znajduje się ich tu wiele. Jednak bliskość centrum daje o wiele większe możliwości. Zdecydowanie rodziców z dziećmi ucieszy fakt, że są tu nowoczesne place zabaw, gdzie pocieszy, mogą szaleć do woli. Na terenie dzielnicy Chełm są także popularne w ostatnim czasie siłownie plenerowe, wiele osób wybiera taką formę rekreacji na powietrzu. Warto także zwrócić uwagę na wiele dobrych restauracji, jakie są w tej okolicy. Kina i Teatry są raczej w centrum, ale dojazd tam nie zajmuje wiele czasu.

Plusy i minusy przeprowadzki – Chełm

PlusyMinusy
Bliskość centrumCeny mieszkań
Dużo placów zabaw
Problemy z dostaniem się do żłobów
Dobra oferta gastronomicznaMalo terenów zielonych
Dobra komunikacja

Pin It on Pinterest