Przeprowadzka na Aniołki – poznaj plusy i minusy

23 lutego 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Przeprowadzka Aniołki – dzielnica miasta Gdańska, w której warto mieszkać?

Gdańsk dzieli się na 35 dzielnic, więc wybór, w której z nich zamieszkasz, nie może być przypadkowy. Możliwości mieszkaniowe w tym mieście naprawdę są duże. Nowoczesne osiedla, kamienice z klimatem, przedwojenne domy – możliwości wyboru lokum jest naprawdę wiele, a Gdańsk, jako miasto o tak wielu dzielnicach, oferuje bogactwo i różnorodność ofert.

Jak się mieszka na Aniołkach?

Warto więc bliżej przyjrzeć się niewielkiej dzielnicy Aniołki, położonej na północ od Śródmieścia. Uważa się, że dzielnica ta ma charakter typowo mieszkalny. Propozycji mieszkań jest wiele: bloki, domy jedno- i wielorodzinne, stare kamienice i wille. To miejsce na swoje zamieszkanie wybierają studenci i osoby w średnim wieku. Ponadto dzielnica rekomenduje się jako przyjazna emerytom. Powodów jest wiele: dogodna lokalizacja, skuteczna komunikacja tramwajowa i autobusowa, dobrze zorganizowana służba zdrowia, odpowiednia infrastruktura sportowa. Rodziny z dziećmi, wybierając to miejsce ze względu na spokojny charakter, muszą pamiętać o raczej skromnej ofercie edukacyjnej. Studenci jednak cenią sobie bliskość Śródmieścia i szybką komunikację do uczelni gdańskich. Warto wspomnieć, że jest to dzielnica przyjazna dla rowerzystów. Stacje rowerów miejskich Mevo, sklepy rowerowe oraz parkingi przeznaczone wyłącznie dla jednośladów ułatwiają przemieszczanie. Co ciekawsze, wiele dróg w tej dzielnicy zostało oznaczonych jako ulice w strefach ruchu uspokojonego z dopuszczalną prędkością nieprzekraczającą 30km/h.

Wszyscy szukający cichego, spokojnego miejsca, pełnego zieleni z pewnością będą się tu czuć dobrze. Bardziej nastawieni na rozrywkę osiedlą się w innej części Gdańska. Chociaż to mała dzielnica, posiada zaplecze, pozwalające na spokojne życie. Bliskość innych, bardziej rozwiniętych dzielnic daje możliwość pełnego uczestnictwa w rozrywkach, kulturze czy ofercie handlowo-usługowej. Mieszkając na Aniołkach, nie trzeba mieć własnego samochodu, a i tak w każde miejsce Gdańska można dotrzeć w kilkanaście minut.

Plusy i minusy przeprowadzki na Aniołki

PlusyMinusy
doskonała lokalizacja i bliskość centrummiejscami przestarzała zabudowa wielorodzinna, dawne osiedla socjalne
skuteczna komunikacja tramwajowa i autobusowa do centrum Gdańska i innych dzielnicdzielnica głównie zamieszkana przez osoby starsze
typowo mieszkalny charakter dzielnicy, sprzyjający odpoczynkowikorki w godzinach szczytu
bogactwo terenów zielonych i rekreacyjnychbrak zaplanowanych inwestycji drogowych
duża liczba obiektów sportowychskromna oferta edukacyjna, brak żłobków i szkół średnich
przestronność i brak tłoku w dzielnicybrak dużego centrum handlowego
willowy charakter, spokój
dobrze zorganizowana i bogata w oferty służba zdrowia
genialna oferta prozdrowotna
doskonała jakość powietrza i wody z kranu

Pin It on Pinterest