Mały Kack – zamieszkaj w Gdyni

27 kwietnia 2022 | Przeprowadzka do Gdyni, recenzje dzielnic

Planując przeprowadzkę czy zakup własnego mieszkania musimy wziąć wiele czynników – jednym z nich jest oczywiście lokalizacja. W końcu każdy planuje raczej osiąść się dłużej w jednym miejscu niż ciągle zmieniać lokalizacje. Każda dzielnica ma swoje plusy i minusy, ale warto wiedzieć więcej zanim zdecydujemy się na przeprowadzkę.

Gdynia – dobre miejsce do życia

Gdynia to stosunkowo młode miasto, jednak bardzo szybko się rozwija. Przeprowadza się tu wiele osób z różnych części Polski. Oceniają to miejsce jako klimatyczne i pełne możliwości. Wielu inwestorów decyduje się tu na budowanie osiedli czy apartamentów, a firmy otwierają tu ciekawe miejsca pracy. Dzielnica Mały Kack graniczy z takimi dzielnicami jak Redłowo, Orłowo czy Wielki Kack. Od strony południowej sąsiaduje także z Sopotem.

Zabudowania w dzielnicy

Nie da się ukryć, że przeważającymi zabudowaniami są tu domy jednorodzinne i wille. Jednak z roku na rok pojawiają się także nowoczesne zabudowanie blokowe i apartamenty. Większą część tej dzielnicy pokrywają tereny zielone, dzięki czemu nie ma tu ciasnej zabudowy i jest wiele miejsc do rekreacji i wypoczynku. Jest to miejsce, w którym odnajdą się osoby w każdym wieku. Nie ma rekomendowanej grupy docelowej. Z pewnością to doskonałe rejony dla wszystkich, którzy cenią sobie ciszę i spokój, a jednocześnie w zasięgu ręki mają wiele atrakcji.

Rekreacja i tereny zielone

Z pewnością nie brakuje Małym Kacku terenów zielonych. Sama nazwa dzielnicy wywodzi się od rzeki Kaczej, która jest często wybieranym miejscem przez mieszkańców. Jednocześnie niedaleko znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy, który jest miejscem wybieranym przez mieszkańców pobliskich miejscowości. To ogrom terenu do spacerowania, jazdy na rowerze czy biegania. Poza tym sama dzielnica znajduje się niedaleko takich atrakcji jak klif w Orłowie czy molo. Dzięki temu dojazd na plażę nie zajmie wiele czasu. W sezonie turystycznym jednak nie uniknie się tu tłumów.

Jak wygląda komunikacja?

Dojazd do centrum poza godzinami szczytu nie zajmuje dużo czasu. Jedna w godzinach porannych i kiedy większość osób wraca z pracy, z 10 minut może zrobić się do 30. Można także skorzystać z komunikacji. Jeżdżą tu autobusy i trolejbusy. Na terenie tej dzielnicy nie ma wielu lokali handlowo usługowych, ani miejsc związanych z kulturą jak kino czy teatr. Po takie rozrywki trzeba udać się do centrum lub pobliskiego Sopotu. Podobnie jeśli ktoś jest miłośnikiem dobrej kuchni.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Mały Kack

PlusyMinusy
Tereny zielone
Korki
Odległość do morzaMało lokali gastronomicznych
Spokojna okolicaMało lokali handlowo usługowych

Pin It on Pinterest