Jak zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki?

22 lutego 2022 | poradniki

Przeprowadzka to czas wytężonej pracy. Również ogromne wyzwanie organizacyjne. Jednak wiemy, że nie da się od niego uciec. Zdajemy sobie też sprawę z tego, że do jednych z najważniejszych zadań należy odpowiednie zabezpieczenie mebli i spakowanie rzeczy, które mają towarzyszyć Ci podczas rozpoczynania nowego etapu w życiu. Mniejsze przedmioty zazwyczaj nie sprawiają trudności. Z kolei te wielkogabarytowe typu meble są nie lada wyzwaniem. Istnieją jednak szybkie i niezawodne sposoby na to, aby ograniczyć, a w niektórych przypadkach nawet wyeliminować ryzyko wystąpienia szkód. Chcesz je poznać? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Co jest potrzebne do zabezpieczenia mebli?

Nie chcemy, żeby przeprowadzka była dla Ciebie przykrym wspomnieniem. Dlatego z przyjemnością zdradzimy Ci kilka ciekawostek na temat tego, w co musisz się zaopatrzyć, chcąc dobrze zabezpieczyć meble na czas transportu. Sprawdź więc, czy masz takie przedmioty jak:

  • przekładki tekturowe;
  • zabezpieczenia na narożniki;
  • folię stretch;
  • folię bąbelkową
  • styropian;
  • taśmę klejącą z mocnym klejem.

Wymienione wyżej akcesoria nie tylko ułatwią i usprawnią zabezpieczenie mebli, ale przede wszystkim zmniejszą ryzyko ich uszkodzenia w czasie transportu. A przecież na tym wszystkim najbardziej zależy.

O tym nie możesz zapomnieć

Zanim zaczniesz owijać szafy i komody folią bąbelkową lub folią stretch pamiętaj, aby je opróżnić. Dzięki temu będą lżejsze, co sprawi, że ich transport do samochodu będzie znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy. Choć to nie wszystko. Opróżnienie wnętrza wpłynie też na zwiększenie bezpieczeństwa. Zniknie ryzyko, że nagle coś się w szafie przesunie lub, co gorsza, z niej wyleci. Jeśli już o tym mowa, to pamiętaj też o tym, że szuflady i drzwiczki należy zabezpieczyć. Możesz je zakleić taśmą klejącą, a dla pewności jeszcze owinąć całość stretchem. Nie zapomnij jeszcze o zabezpieczeniu dołu mebli. Jeśli okaże się, że konieczne jest ich odstawienie, nie musisz obawiać się, że naciągną wilgoci.

Samodzielny przewóz mebli, czy z pomocą profesjonalnej firmy?

Dlaczego większość osób, które się przeprowadzają, postanawia sama się z tym uporać, zamiast sięgnąć po pomoc profesjonalnej firmy? Ponieważ wydaje im się to kosztowne. Nie jest to wcale takie jednoznaczne. W kolejnym wpisie mówimy o tym, ile kosztować może przeprowadzka. Już teraz zachęcamy Cię przeczytania. Weź pod uwagę jedną rzecz — im więcej rzeczy masz do przewiezienia, tym trudniej poradzić sobie samemu. Zgodzisz się z nami, że konieczność przewiezienia wyposażenia całego mieszkania jest zadaniem, które wymaga specjalistycznego sprzętu i różnego rodzaju akcesoriów. Jesteśmy pewni, że ten, kto porwał się z motyką na słońce raz, drugi raz nie popełniłby tego błędu. A Ty masz pierwszą przeprowadzkę przed sobą? Ucz się na błędach innych i skorzystaj z oferty profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.

Pin It on Pinterest