Czy Ikea składa meble?

21 marca 2022 | poradniki

Montaż mebli według instrukcji z Ikei to dla wielu osób czarna magia. Choć instrukcje są opatrzone dokładnymi rysunkami i opisami, często sama kolejność montażu w pierwszej chwili wydaje nam się niedorzeczna. Jednak nie musimy składać mebli samodzielnie, sklepy takie jak Ikea świadczą usługi ich montażu.

Samodzielnie czy zlecić firmie?

Na pewno dużym ułatwieniem zwłaszcza dla tych, którym zależy na kompleksowej obsłudze, jest fakt, że wiele możemy załatwić w jednym miejscu. Skorzystać z oferty zaprojektowania kuchni czy garderoby, dobór wszystkich koniecznych elementów, a także ich transport do domu. Ponadto podczas zakupu możemy zdecydować się także na skorzystanie z opcji montażu. To na pewno spora oszczędność czasu, zwłaszcza jeśli jesteśmy zapracowani. A w kwestii samego montażu, nie każdy chce się tym zajmować. Nie każdy ma dryg do majsterkowania lub po prostu nie chce tracić czasu na przebrnięcie przez długie instrukcje. O ile złożenie komody czy małego stolika to nie problem, to montaż kuchni składającej się z wielu elementów to już zajęcie bardzo trudne i czasochłonne. Dokładne przytwierdzenie mebli do ściany wymaga także odpowiednich narzędzi, które nie każdy ma w swoim domu. Dokładne dopasowanie wszystkich elementów, tak żeby tworzyły spójną całość, jest bardzo ważne. Pamiętajmy, że te meble mają nam posłużyć lata.

Kompleksowa obsługa

Oczywiście usługa składania mebli przez fachowców jest dodatkowo płatna i najczęściej jest to procent wartości zamówienia. Ceny zaczynają się od 15%. Czy to dużo? Jeśli ktoś nie ma czasu ani pojęcia o samodzielnym składaniu mebli lepiej powierzyć to fachowcom, niż tracić długie godziny próbując dopasować poszczególne elementy i dodatkowo denerwując się, przerzucając każdą kolejną stronę instrukcji. Ekipy montażowe nie tylko uporają się z tym bardzo szybko, ale także można skorzystać z opcji dodatkowych takich jak choćby uprzątnięcie wszystkich kartonów i folii, jakie zostają. To naprawdę dobre rozwiązanie.

Rozglądnij się za innymi firmami

Chociaż wygodnie jest załatwić wszystko w jednym miejscu, pamiętajmy, że montaż mebli to jednak wydatek. Terminy w popularnych sieciach meblowych takich jak Ikea mogą być dość odległe, a przy przeprowadzce czy remoncie każdemu raczej zależy na czasie. Dlatego warto sprawdzić w internecie inne firmy z naszej okolicy, które także się tym zajmują. Firma Personatrans świadczy nie tylko usługi przeprowadzkowe, ale ma także duże doświadczenie w montażu mebli. Szybko uporają się z tym zadaniem i będziemy mogli się cieszyć nowym wystrojem wnętrza.

Pin It on Pinterest