Zawodzie — przeprowadzka do Elbląga

14 kwietnia 2022 | recenzje dzielnic

Jeśli planujesz przeprowadzkę, warto najpierw odwiedzić dzielnice, żeby zobaczyć, na jakie udogodnienia i jakie przeszkody musimy się przygotować. Sama logistyka przeprowadzki wiąże się ze sporym stresem, więc warto potem sobie ograniczyć nieprzyjemne niespodzianki. Zamieszkanie w dzielnicy Zawodzie w Elblągu jest rekomendowane dla osób w każdym wieku. Ta dzielnica jest zlokalizowana na lewym brzegu rzeki Elbląg. Kiedyś tu były zlokalizowane stocznie i kwitło przemysłowe życie.

Jaka zabudowa?

Elbląg jest raczej w całości spokojnym i przyjaznym miejscem do życia. Jego dogodna lokalizacja względem Gdańsk i jezior mazurskich sprawia, że to dobry punkt wypadowy. Nie kwitnie tu raczej studenckie życie, młodzi ludzie raczej wybierają mieszkanie w Gdańsku czy Opolu. Wiele ludzi dojeżdża tam także do pracy. Dzielnica Zawodzie to miejsce bardzo spokojne i otoczone terenami zielonymi. Poza niską zabudową domów i kamienic jest tu także sporo działek. Dzielnica jest położona niedaleko centrum, na Stare Miasto można dojść spacerem.

Jakie są minusy tej okolicy?

Niestety ta dzielnica jest dość zaniedbana. Chodniki i remonty wymagają gruntownego remontu, który podniósłby komfort życia. Nie ma tu także wielu miejsc do rekreacji takich jak place zabaw, skwery z ławkami czy parki. Jednak to miasto, gdzie tak na prawdę wszędzie jest blisko. Jeśli chcemy wyjść do restauracji czy kawiarni trzeba będzie poszukać ich bliżej centrum. Jeśli chodzi o obiekty kulturalne – kino czy teatr to także będzie trzeba tam dojechać. Czuć tu jeszcze przemysłowy klimat dzielnicy, a wielu mieszkańców jeszcze do niedawna raczej nie chciała się tam zapuszczać po zmroku. Te tereny jeśli odpowiednio się z nie zainwestuje, mogą zmienić tę dzielnicę w miejsce, które będzie przyciągać nowych nabywców i inwestorów.

Komunikacja

Sama dzielnica nie jest zbyt dobrze skomunikowana z resztą miasta. Na terenie Elbląga kursują autobusy i tramwaje, jednak mieszkając na Zawodziu o wiele lepsze będzie poruszanie się swoim samochodem. Nie ma tu za to problemów z parkowaniem.

Każda dzielnica ma swoje plusy i minusy. Z pewnością dużym plusem wynajęcia czy zakupu nieruchomości są niskie ceny. Można to potraktować jako inwestycje, do kiedy ten teren doczeka się prac remontowych, to z pewnością mieszkania zyskają na wartości. Jeśli ktoś lubi ciszę i spokój i nie przeszkadza mu odległość od terenów rekreacyjnych to zdecydowanie to dobre miejsce dla niego.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Zawodzie

PlusyMinusy
Niskie cenyZaniedbane chodniki i drogi
Niska zabudowa
Brak obiektów kulturowych
Działki i tereny zielone
Brak zaplecza gastronomicznego

 

Pin It on Pinterest