Zaspa-Młyniec — dzielnica dla szukających spokoju

23 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Nie każdy marzy o mieszkaniu w centrum, gdzie trudno znaleźć chwilę wytchnienia od gwaru i ciągłych odgłosów tętniącego życiem miasta. Dla jednych jest to styl życia, inni szukają spokoju oraz miejsca do przeprowadzki, gdzie po całym dniu pracy będą mogli cieszyć się chwilą relaksu w domowym zaciszu. Jeszcze lepiej, jeśli w jego pobliżu są tereny, które zachęcają do wyjścia z domu. Właśnie takim miejscem jest dzielnica Zaspa-Młyniec. Jakie są plusy i minusy mieszkania tam?

Morze na wyciągnięcie ręki

Z tej dzielnicy do plaży dzieli odległości jedynie 4 kilometry. To idealna trasa to pokonania pieszo czy rowerem. Na terenie całego Trójmiasta znajduje się wiele ścieżek rowerowych, które mają zachęcić mieszkańców do zostawienia samochodu pod domem. Jest tam także plaża, która jest rzadziej wybierana przez turystów i plażowiczów, z powodzeniem znajdziemy tam dla siebie kawałek przestrzeni nawet w sezonie wakacyjnym. Sama dzielnica jest także dosyć zielona. Mimo przeważającej ilości bloków, jakie tu są, zadbano o to, żeby otaczały je drzewa, krzewy i alejki.

Dla kogo to dobre miejsce?

Najczęściej na wynajęcie czy zakup mieszkania w tej okolicy decydują się single i młode rodziny. Tu mają względny spokój i ciszę, a lata kiedy woleli być w centrum, mają za sobą. Bogata oferta, jeśli chodzi o szkoły, czy przedszkola jest dodatkowym plusem. Warto także wspomnieć, że dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Warto skorzystać z komunikacji miejskiej, bo jeśli wybierzemy się na wycieczkę samochodem do centrum, musimy się liczyć z problemami z parkowaniem. W godzinach szczytu możemy tam jechać nawet 50 minut.

Dzielnica dla aktywnych

Mieszkańcy tej dzielnicy to osoby, które cenią sobie aktywny wypoczynek. Wielu z nich jako środek transportu wybiera rower, a wspominane wcześniej liczne ścieżki rowerowe dodatkowo ich do tego zachęcają. Niedaleka stacja SKM sprawia, że w kilka chwil można się znaleźć w Gdyni czy Sopocie i tam spędzić cały dzień na świeżym powietrzu poznając lokalne atrakcje. Dzielnica Zaspa-Młyniec do świetny punkt wypadowy nie tylko jeśli chodzi o bliskość morza, ale także inne dzielnice.

Co z ofertą kulturalną?

I tu mieszkańcy nie mogą narzekać. Kino i teatr, a także Dom Kultury zapewniają wiele atrakcji. Każdy znajdzie w ich ofercie coś, co go zainteresuje. Miłośnicy dobrej kuchni, także nie będą rozczarowani. Na terenie tej dzielnicy jest wiele dobrych i cenionych restauracji. Uboga natomiast jest oferta jeśli chodzi o lokale handlowo usługowe.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Zaspa-Młyniec

PlusyMinusy
Bliskość morzaCeny wynajmu/zakupu nieruchomości
Tereny rekreacyjneUboga oferta handlowo-usługowa
Wiele ścieżek rowerowychKorki do centrum
Oferta edukacyjna

Pin It on Pinterest