Strzyża — doskonałe miejsce dla relaksu

18 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Dzielnica Strzyża — co oferuje swoim mieszkańcom?

To jedna z najmniejszych dzielnic na mapie Gdańska. Jest druga od końca jeśli chodzi o obszar, jaki zajmuje. Mimo to jest to dzielnica o dość gęstym zaludnieniu oraz zabudowaniu. Nazwa dzielnicy wzięła się od przepływającej tam rzeczki. Jakie są plusy i minusy mieszkania tam?

Dobre położenie

Sama dzielnica jest bardzo dobrze położona. I choć nie ma bezpośredniego dostępu do morza, to sąsiednie dzielnice oferują wiele atrakcji. Od strony północnej Strzyża graniczy z Oliwą. To raj dla miłośników zieleni oraz zabytkowej miejscami zabudowy. Las Oliwski zachęca do wielogodzinnych spacerów, poza tym warto odwiedzić także park Oliwski czy bardzo zadbany i ogromny Ogród Zoologiczny. Z kolej Wrzeszcz, który także jest obok, gwarantuje dostęp do licznych lokali handlowo-usługowych, a także rozrywek kulturalnych. Tu także fani dobrej kuchni znajdą coś dla siebie.

Dla kogo to dobre miejsce?

W tej dzielnicy króluje raczej niska zabudowa bloków oraz domów jednorodzinnych. Mieszkają tu głównie seniorzy oraz rodziny z dziećmi, i właśnie do tej grupy docelowej miejsce to jest rekomendowane. Studenci czy karierowicze na przeprowadzkę raczej wybierają dzielnice bliżej centrum. Jest to z pewnością spokojne miejsce, choć dość gęsto zaludnione. Bliskie tereny zielone to doskonałe miejsce, gdzie można zrelaksować się po długim dniu. Możliwość obcowania z naturą jest wielkim plusem tego rejonu. Liczne place zabaw, jakie tu znajdziemy, przyciągają także mieszkańców innych dzielnic, co najlepiej świadczy o ich różnorodności oraz poziomie atrakcyjności. Z uwagi na dość gęstą zabudowę ciężko w tym miejscu o nowe inwestycje. Mieszkańcy nie muszą się martwić, że za ich oknami wyrosną wysokie apartamentowce czy kompleksy hotelowe.

Skoro Gdańsk, to morze

Najbliższa plaża jest oddalona w linii prostej o 5 kilometrów. Brzeźno ze swoim urokliwym molem przyciąga wiele osób nie tylko w sezonie. Warto zostawić auto pod domem i wybrać komunikację miejską lub wycieczkę rowerową. W okresie wakacyjnym parkowanie w pobliżu plaży będzie się wiązało z długim jeżdżeniem w poszukiwaniu wolnego miejsca. Jednak sama odległość od morza nie jest duża. To kolejny plus dzielnicy Strzyża. Ponadto jest ona bardzo dobrze skomunikowana. Nie bez powodu komunikacja na terenie Trójmiasta jest uważana za jedną z lepiej zorganizowanych. Autobusy i tramwaje dowiozą nas w każde miejsce. To miejsce z pewnością oferuje wiele. Zanim jednak podejmiemy decyzję, przeanalizujmy wszystkie jego plusy i minusy.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Strzyża

PlusyMinusy
Spokojna okolica
Mało lokali handlowo-usługowych
Niska zabudowanaKiepska oferta kulturalna
Dobre położenieGęste zaludnienie
5 km od morza

Pin It on Pinterest