Redłowo – morze i lasy na wyciągnięcie ręki

20 marca 2022 | Przeprowadzka do Gdyni, recenzje dzielnic

To zdecydowanie miejsce, które oferuje wiele swoim mieszkańcom. I nie chodzi tu tylko o dostęp do morza, ale także rozległe tereny zielone. Sama dzielnica powierzchniowo nie jest zbyt wielka, za to cieszy się opinią spokojnej i dobrej do życia. Jeśli planujesz przeprowadzkę do tego miasta, warto wziąć tę dzielnicę pod uwagę. Dość wysokie ceny mieszkań rekompensują widoki oraz udogodnienia.

Mieszkanie przy plaży

Dzielnica Redłowo jest bardzo dobrze zlokalizowana. Bliska odległość od centrum sprawia, że możemy tam dotrzeć samochodem w kilka minut, a jej największym atutem jest bezpośredni dostęp do morza. Dodatkowo ta dzielnica położona jest koło Wzgórza Świętego Maksymiliana. To bardzo chętnie wybierane miejsce przez spacerowiczów, z uwagi na piękne widoki z samej góry. I oczywiście wisienka na torcie — czyli plaża Redłowo, gdzie można spędzać czas, wylegując się na słońcu czy korzystając z licznych obiektów rekreacyjnych. Skoro plaża to i bogate zaplecze gastronomiczne. Nie brakuje tu miejsc, gdzie dobrze zjemy potrawy z różnych stron świata.

Coś dla aktywnych

Las Orłowski przyciąga nie tylko mieszkańców tego miasta. To idealne miejsce na spacery czy wycieczki rowerowe. A sam klif robi duże wrażenie. W sezonie letni może być tu ciasno, to chętnie wybierane przez turystów miejsca. Jednak możliwość obcowania z naturą to niebywały plus. Siłownie na świeżym powietrzu, boiska do siatkówki czy innych sportów dają wiele możliwości na aktywność. Ci, którzy cenią sobie obcowanie z kulturą, także nie będą zawiedzeni. Odbywa się tu dużo wydarzeń, a w samej dzielnicy są zlokalizowane muzea warte odwiedzenia. Minusem z kolei jest brak większych obiektów handlowo usługowych. Na większe zakupy do galerii musimy wybrać inne dzielnice miasta. Jednak fakt, że dzielnica Orłowo jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta, jest dużym plusem. Na terenie dzielnicy działa także komunikacja miejska.

Jeśli chodzi o zabudowę, to w tej części Gdyni królują apartamentowce, oferujące widok na morze oraz zabudowy willowe. Wiąże się to oczywiście z wysokimi cenami. Nie każdemu także odpowiada fakt, że z pewnością spotykamy tu ogrom turystów, których przyciągają atrakcje. W sezonie może być nieco gwarno i hałaśliwie a poruszanie się po drogach może wiązać się z korkami. Jednak Gdynia ze względu na jej dynamiczny rozwój jest uznawana za jedno najlepszych miast do zamieszkania. A ciągle trwające tu inwestycje jeszcze bardziej podnoszą atrakcyjność tego miejsca. Czy jest warta swojej ceny? Sami musicie zdecydować.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Redłowo

PlusyMinusy
Dostęp do morza
Ceny
Tereny rekreacyjne
Korki w sezonie letnim
Bogate zaplecze gastronomiczneBrak obiektów handlowo usługowych
Luksusowa dzielnica

Pin It on Pinterest