Przeróbka — piękne plaże

7 kwietnia 2022 | Przeprowadzka do Gdańska, recenzje dzielnic

Przeprowadzka do Trójmiasta? Wybierz dzielnicę Przeróbka

Jeśli planujesz przeprowadzkę i szukasz pierwszego własnego kąta, a marzy Ci się zamieszkanie nad morzem, to właśnie ta dzielnica będzie idealna dla Ciebie. Niskie jak na Gdańsk ceny mieszkań przyciągają wiele młodych singli i rodzin.

Dzielnica przemysłu

Dzielnica Przeróbka jest dzielnicą mocno przemysłową. To właśnie tu znajdują się liczne magazyny, hale i zakłady przemysłowe. Mimo to znajduje się tu wiele bloków, a planowane prace mają uczynić te tereny przychylne dla mieszkańców, mają to być miejsca do odpoczynku i rekreacji.

Wiele do zobaczenia

Mieszkańcy tej dzielnicy nie mogą narzekać na brak atrakcji na miejscu. Twierdza Wisłoujście czy Westerplatte zachęcają nie tylko do spacerowania, ale także poznania historii całego miasta. Miejsce to, co roku przyciąga wielu turystów. Stąd w okresie letnim może być tam tłoczno. Mogą też pojawić się korki i utrudnienia w parkowaniu.

Po atrakcje do centrum

Dzielnica nie jest duża, ale jej podłużny kształt sprawia, że graniczy z aż sześcioma innymi. Jedną z nich jest Śródmieście. Nie da się ukryć, że jeżeli chodzi o dostęp do lokali gastronomicznych, w Przeróbce raczej nie pozostawia wielkiego wyboru. Podobnie liczba lokali handlowo usługowych i ogólnie instytucji kulturalno-rozrywkowych. Jednak bliska odległość do centrum daje możliwość spędzania wolnego czasu zgodnie z upodobaniami każdego.

Piękne plaże

Nie da się także nie wspomnieć o pobliskich plażach. Mieszkańcy tej dzielnicy w niedługim czasie mogą dojechać do nich i cieszyć się spacerami z widokiem na morze. W tych rejonach jest też mniej turystów niż na innych plażach.

Komunikacja

Jak już zostało wspomniane, dzielnica graniczy ze Śródmieściem. Dojazd samochodem zajmuje ok. 20 minut, jednak w godzinach szczytu ten czas może wynosić nawet do 40-50 minut. Na terenie tej dzielnicy kursują tramwaje i autobusy. Dzięki temu szybko można dojechać w inne rejony miasta. Wielu mieszkańców woli zostawić samochody pod domem właśnie z uwagi na bardzo dobre połączenia na terenie miasta oraz miast sąsiednich. Wśród mieszkańców Gdańska bardzo popularne jest także poruszanie się na rowerach. To połączenia dbania o ekologię i aktywności.

Spokojna dzielnica

Chociaż jest to dzielnica mocno przemysłowa, w ocenie mieszkańców jest uważana za miejsce spokojne i dobre do życia. Sama dzielnica oferuje wiele atrakcji turystycznych. Miłośnicy nocnego życia będą musieli poszukać rozrywki gdzie indziej. Zdecydowanym plusem jest dobra komunikacja oraz stosunkowo nieduże ceny. Perspektywa rozwoju tej dzielnicy także jest dużym plusem.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Przeróbka

PlusyMinusy
Niskie ceny
Brak dostępu do obiektów kulturalnych
Spokojna dzielnica
Małe zaplecze gastronomiczne
Atrakcje turystyczne
Korki w godzinach szczytu

Pin It on Pinterest