Osiek — zamieszkaj niedaleko centrum

14 kwietnia 2022 | Przeprowadzka do Elbląga, recenzje dzielnic

Osiek to dzielnica położona w południowej części Elbląga i graniczy ze Śródmieściem oraz rzeką Elbląg i potokiem Kumiela, który przepływa przez znaczną część miasta. To bardzo dobra lokalizacja na przeprowadzkę. Znajduje się tu wiele zakładów pracy, dzięki czemu możemy oszczędzić czas na dojazd w odległe miejsce. To lokalizacja, która jest zamieszkiwana przez rodziny z dziećmi i osoby starsze. To miejsce spokojne.

Dzielnica Osiek – po atrakcje do centrum

Na terenie dzielnicy Osiek brakuje lokali gastronomicznych oraz handlowo-usługowych. Na większe zakupy czy dobry obiad mieszkańcy muszą się wybrać bliżej Starego Miasta. Dzielnica ta jednak jest niedaleko położona, więc można się tam wybrać spacerem, skorzystać z komunikacji miejskiej czy własnego samochodu. Brakuje tu także terenów rekreacyjnych. Wygląd niektórych kamienic pozostawia wiele do życzenia. Czasy swojej świetności mają dawno za sobą i wymagają gruntownego remontu. Na terenie tej dzielnicy króluje zabudowa bloków i kamienic, ale znajdą się także mniejsze domy jednorodzinne. Zdecydowanym plusem są ceny, które jak na niedalekie położenie od centrum są przystępne.

Tereny do rekreacji

Mieszkańcy Elbląga najchętniej czas na świeżym powietrzu spędzają w Bażantarni. Miejsce to nazywane jest płucami miasta i w każdy weekend przyciąga wielu spacerowiczów i miłośników jazdy na rowerze. To okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w otoczeniu lasu i zieleni. Na terenie Bażantarni są także przygotowane wiaty i miejsca do palenia ogniska czy grillowania. To miejsce jest bardzo dobrze skomunikowane z resztą miasta.

Jakie atrakcję są jeszcze w mieście?

Elbląg to miasto, które zostało zniszczone w czasie wojny. Odbudowa starówki odbywa się etapami, żeby przywrócić jej dawny klimat. Samo Stare Miasto to bardzo klimatyczne miejsce z wieloma kawiarniami i restauracjami. Miłośnicy sportów wodnych mogą popływać kajakiem po rzece Elbląg, a jak na stosunkowo niewielkie miasto jest tu wiele ciekawych parków, które sukcesywnie są odnawiane. To zdecydowanie dobre miejsce do życia dla tych, którzy cenią sobie spokój z dala od zgiełku miasta. Jednocześnie dojazd do Gdańska zajmuje samochodem ok. 40 minut, a połączenie kolejowe jest bardzo dobre. To świetny punkt wypadowy na różne wycieczki zarówno w kierunku Trójmiasta jak mi Mazur. Mieszkańcy liczą także, że przekop Wisły przyciągnie tu więcej zarówno inwestorów jak i turystów.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Osiek

PlusyMinusy
Spokojna dzielnicaProblemy z parkowaniem
Niedaleko do centrumBrak terenów rekreacyjnych
Dobra komunikacjaZaniedbane kamienice

Pin It on Pinterest