Orunia Górna — Gdańsk Południe — zamieszkaj w tych rejonach

21 maja 2022 | recenzje dzielnic

Przeprowadzka to nigdy nie jest łatwa decyzja. Bez względu na to czy chcemy kupić wymarzone mieszkania, czy szukamy czegoś na wynajem, warto najpierw zapoznać się z okolicą i sprawdzić wszystkie za i przeciw zamieszkania tam. Mieszkanie nad morzem to marzenie wielu osób. Gdańsk to miasto, które co roku przyciąga wiele osób z różnych terenów Polski. Jakie są plusy i minusy mieszkania w Oruni Górnej?

Sporo terenów zielonych 

Ta dzielnica jest najmłodszą ze wszystkich w Gdańsku. Wcześniej te rejony należały do Chełmna. Sama dzielnica graniczy z Pruszczem Gdańskim. W ostatnim czasie powstało tu wiele nowych osiedli, jednak nadal jest tu bardzo wiele terenów zielonych. To na pewno świetne miejsce dla osób, które cenią sobie bliskość przyrody i mieszkanie w spokojnej okolicy. To miejsce chętnie wybierane zarówno przez rodziny z dziećmi jak i seniorów. Studenci raczej wybierają dzielnice bliżej centrum, stąd mają dość daleko na uczelnie. Jednym z ciekawych miejsc w tej dzielnicy jest zbiornik retencyjny, przy którym jest sporo ławek. To miejsce jest chętnie wybierane przez spacerowiczów.

Nowa zabudowa

Ponieważ sama dzielnica jest dość młoda (powstała w 2018 roku) to cały czas pojawiają się tu nowe bloki i mieszkania. Nie ma tu jednak ciasnej zabudowy, a deweloperzy dbają także o okoliczne atrakcje, przy osiedlach pojawiają się tereny rekreacyjne i place zabaw. Planowane są tu liczne prace, które mają podnieść komfort życia mieszkańców.

Komunikacja

Jeśli chodzi o kwestię komunikacji, to kursują tu autobusy. Dojazd komunikacją miejską do centrum zajmuje ok. 25 minut. Z uwagi na korki mieszkańcy często też decydują się na modne w ostatnim czasie dojeżdżanie na rowerze. Sama liczba ścieżek rowerowych jest tu jednak jeszcze mała, a poruszanie się po ulicy jest czasem niebezpieczne. Pętla tramwajowa jest oddalona o ok. 1 km od Oruni Górnej. Nie ma tu problemu z parkowaniem.

Oferta kulturalna

Większość miejsc związanych z kulturą i rozrywką znajduje się w centrum. W tej dzielnicy nie ma zbyt wielu takich atrakcji. Wybierając spokojną okolicę, trzeba się liczyć z koniecznością dojazdu, jeśli chcemy się wybrać do kina czy teatru. Jednak w samym mieście jest na prawdę wiele ciekawych obiektów i atrakcji. To ogrom miejsc do zobaczenia i zwiedzenia. Gdańskie plaże są też uznawane za jedne z najpiękniejszych.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Orunia Górna

PlusyMinusy
Spokojna okolicaDaleko do centrum
Tereny zieloneMało ścieżek rowerowych
Nowe budownictwoKiepskie zaplecze obiektów kultury

Pin It on Pinterest