Obłuże — zamieszkaj w Gdyni

11 maja 2022 | Przeprowadzka do Gdyni, recenzje dzielnic

Gdynia z roku na rok króluje w miastach polecanych do mieszkania i życia. Przyciąga wiele osób nie tylko z pobliskich miasta, ale także z całej Polski. To zdecydowanie miasto, które rozwija się bardzo szybko, tworząc przy tym dobre warunki do pracy, nauki i mieszkania. Ale jakie miejsce dokładnie wybrać? Dziś przedstawiamy plusy i minusy mieszkania w dzielnicy Obłuże.

Tereny zielone — leśny klimat nad morzem

Ta dzielnica jest położona na północy miasta i choć nie ma bezpośredniego dostępu do morza, to nie brakuje tu ciekawych miejsc do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Te tereny w sporym stopniu są zalesione, a poza domami i blokami są tu ogródki działkowe. Dzięki temu to doskonałe miejsce do spacerowania, joggingu czy jazdy na rowerze. Leśny klimat to doskonałe miejsce do wypoczynku i regeneracji po całym dniu. Dojazd do plaż także nie stanowi żadnego problemu.

Położenie i komunikacja

Sama dzielnica znajduje się w pobliżu ważnego węzła komunikacyjnego na autostradę A1. Dzięki temu dojazd do innych miast jest o wiele łatwiejszy, nie trzeba się przeciskać przez często korkujące się centrum. Samo Obłuże jest położone obok takich dzielnic jak Babie Doły, Oksywie i co bardzo ważne, graniczy także ze Śródmieściem. Dzięki temu każdy, kto zdecyduje się tu zamieszkać, będzie miał na wyciągnięcie ręki wszystkie atrakcje i możliwości, jakie są w centrum. Kina, Teatry, ciekawe muzea i wiele więcej. Plaża na Babich Dołach do miejsca, gdzie w odróżnieniu od innych nie ma raczej tłumów, a dodatkową atrakcją jest znajdująca się tu torpedowania. W tej dzielnicy jest wiele ścieżek rowerowych, raczej nie ma problemu z miejscami parkingowymi. Jeśli chodzi o transport, to jeżdżą tu autobusy. Dojeżdżając do centrum, można szybko dostać się do Gdańska dzięki Szybkiej Kolei.

Oferta edukacyjna

Dostęp do żłobków, przedszkoli i szkół to coś, na co zwracają uwagę rodziny, mając już lub planujące mieć dzieci. W tej dzielnicy nie brakuje tego typu obiektów, a oferta edukacyjna jest na dobrym poziomie. Raczej nie ma problemu z dostaniem się do przedszkoli, są tu placówki prywatne i państwowe. Jest w czym wybierać. Pomimo licznych terenów zielonych nie ma tu jednak zbyt wielu placów zabaw. Jeśli chcemy gdzieś zabrać pociechę, trzeba będzie pojechać do centrum.

Dla kogo ta dzielnica jest rekomendowana?

Tak naprawdę nie ma tu grupy docelowej. Każdy z pewnością będzie się tu dobrze czuł. Jednoczesne liczne tereny zielone, niedalekie plaże i położenie przy centrum sprawiają, że to atrakcyjna okolica Obłuże. Dodatkowo warto dodać, że to miejsce spokojne.

 

Plusy i minusy przeprowadzki – Obłuże

PlusyMinusy
Bliskość centrumMało rozbudowana komunikacja
Tereny zielone
Brak placów zabaw
Dużo lokali handlowychBrak bezpośredniego dostępu do morza
Dobra oferta edukacyjna

Pin It on Pinterest